Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiramo: HTC Desire 530

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Testiramo: HTC Desire 530

5" zaslon rezolucije 1280 x 720
    Čipset Qualcomm Snapdragon 210 (quad-core 1,1 GHz, Adreno 304 GPU)
    1,5 GB RAM
    16 GB interne memorije
    Android 6.0
    Stražnja kamera 8 MP, LED bljeskalica, 720p video, otvor blende f/2,4
    Prednja kamera 5 MP, 720p video, otvor blende f/2,8
    4G LTE (Cat.4)
    Baterija 2200 mAh

Plastik-fantastik kućište, ali odskače dizajnom, pogotovo verzija koju smo mi dobili. Prednja strana je crno-siva, dok je okvir i poleđina bijela sa sivim i crvenim točkicama. Odskače i nazubljena tipka za zaključavanje koja je nekakve narančasto-crvene boje. Inače postoje četiri verzije kućišta: crno i bijelo te crno i bijelo s točkicama. U paketu se nalazi punjač (1 A), USB kabel, slušalice i, na opće iznenađenje, vezica. Zvučnik je prilično glasan, a za reprodukciju preko slušalica sustav ima BoomSound poboljšanje. Ni s priloženim slušalicama ni s malo kvalitetnijima nema previše "booma", ali ipak malo uljepšava zvučnu sliku. Uređaj se bežično povezuje pomoću Wi-Fija, Bluetootha, NFC-a i FM prijamnika, a podržava i Cat.4 LTE.

Zaslon je Super LCD i vidljivost na Suncu je dobra, ali daleko od idealnoga.

Kamera je blago ispupčena pa se mobitel lagano ljulja kad ga položite na stol. Priložit ću i par fotografija da vidite kakve su mogućnosti. Tko voli snimati video će biti razočaran podatkom da je maksimalna rezolucija snimanja 720p.

Uređaj dolazi s Androidom 6.0.1 Marshmallow i nije zakrčen bloatwareom. Začuđujuće, instaliran je Facebook, Messenger i Instagram - očito neki deal između HTC-a i Zuckerberga. S obzirom na skroman čipset Snapdragon 210, performanse su dobre, ali ne baš i briljantne. Malo se štedjelo na RAM-u pa umjesto već standardnih 2 GB imamo 1,5 GB. AnTuTu rezultat je 23,558 bodova. Zvuči prilično loše, ali npr. Asphalt Nitro radi iznenađujuće dobro.

Za bateriju ćemo vidjeti koliko će izdržati, ali mislim da neće izdržati više od jednog dana.
    Attached Files
    Last edited by Thorin; 02-06-2016, 13:07.

Nekako mi se čini da u zadnje vrijeme ima more telefona sa 5 inčnim zaslonom HD rezolucije koji postižu cca 20 000 AnTuTu bodova.Tako se valjda i Htc odlučio za jedan takav.Malo zakinut za ram,kameru i ekran ima i svojih prednosti: glasan zvučnik,novi android,NFC...
    Čini se kako su prošla vremena kako slabi hardwer ne može pratiti novu inačicu androida.

Comment

Već na prvu se vidi da je sporiji od npr. Snapdragona 410 ili MT6735, ali nije toliko strašno.

Kao što sam obećao, evo nekoliko fotografija (smanjene veličine).
      Attached Files

Comment

Odozada mi je mob jos i fora,al prednja strana je nes prestrasno,neznam kad sam zadnji put vidio ovolko mesine

Comment

Working...
        X