Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koji smartfon kupiti?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Koji smartfon kupiti?

S obzirom na masu upita koje dobivamo u komentarima članaka, odlučih otvoriti ovu temu u kojoj svi mogu zatražiti savjet za kupnju smartfona.
    Neka osnovna pravila:
    - navedite novce s kojima raspolažete
    - odakle želite kupiti uređaj, novi u HR, novi iz inozemstva (primjerice honorbuy.com) ili možda pak tražite polovni na nekom od oglasnika
    - jel vam bitna garancija ili nije?
    - koja veličina smartfona otprilike
    - za koga je i kako ga namjerava koristiti, preferira li osoba bolju kameru, bateriju ili možda je važno samo da ima dovoljno memorije i slično

Ostale neke upute ću dodati naknadno kako se tema proširi s upitima.
    Krešo i ja možemo pomoći ponajviše u nekim dvojbama, ali naravno, poželjno je da nam iznesete što više informacija kako bi vam mogli pomoći u odabiru vašeg idućeg smartfona.

Naravno, ovim putem ohrabrujemo i sve članove da aktivno sudjeluju u raspravama i pripomognu ljudima u odabiru.
    Last edited by Mislav; 08-04-2016, 16:51.

Evo da ja sad idem,a neidem kupiti novi smartfon bio bi to neki sa Snapdragonom 820 ili MTK Helio X20.To ne znači da drugi ne valjaju ali su već dulje na tržištu pa već kad se kupuje...
    Ovo naravno vrijedi u slučaju da imate novaca dovoljno na raspolaganju inače ako se za osjetno manji iznos može dobiti malo slabiji uređaj svakako je i to dobar izbor.
    Last edited by Najjstarija djeca; 09-04-2016, 08:59.

Comment

Trebao bih mob koji bi prvenstveno sluzio umjesto fotica na putovanjima, sa vrlodobrom kamerom, a posebno me 'zderu' posebno lose nocne slikice.
      Igrice ne igram, vec sve ostalo uobicajno.
      Pozeljna sto veca autonomija/zbog putovanja, mozda hitro punjenje??
      Isao bih do cca 2500 kuna +-nesto moze Njuska, web shops no nemam iskustvo sa EU kupovinom ali ako vrijedi da/nemam pojma o rotanju-flesanju a to moze bit problem
      Preferiram HR garanciju
      Znam da za te novce nemogu dobit premium mob, ali uz malo kemijanja..

Comment

Nađeš na njuškalu LG G4, i kupiš si neki eksterni punjač ili još bolje rezervnu bateriju. Za 2500 kn ćeš naći praktički novi G4, a bolje solucije u tom rangu niti nema.. Eventualno možeš potražiti S6, također nije loša opcija, dapače, na automatskim postavkama nerijetko i bolja

Comment

Ja sam isto tako tražio phablet za putovanja ali mi je jako povoljno naletio Nexus 5X i mogu reći da sam zadovoljan telefonom. Uz redovne nadogradnje i podršku, kamera je jako dobra. Jedino ima prosječnu bateriju koja prilikom intenzivnog korištenja traje jedan dan a ako ga umjereno koristiš može izdržati i dva dana.

Uz G4 koji je jako dobar izbor, niko ne govori o njemu a ja mislim da je jako dobar LG Flex 2 koji ima taj diskutabilni snapdragon 810 procesor a koji radi odlično a pogotovo ako nećeš igrati igrice ili sl. Čak mislim da se može naći i jeftinije od G4 ili griješim?

Comment

Flex 2 ima istu kameru kao i G3, a G3 ima isti senzor kao i G2.. Sve u svemu, Flex 2 je podbacio s prodajom s razlogom. Jednostavno nije bio dobar..

Comment

Meni je Flex 2 bio jako zanimljiv prije pola godine. Ali bas sta je Mislav rekao, procesor je koma u smislu zagrijavanja i throttlanja. Možda izbace Flex 3 😊

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

Pozdrav, trebam novi mobitel koji bi bio dostojna zamjena za moj LG G2. Za mob dajem max 3000 kn. Veličina zaslona: od 4,7 do 5,5 incha. Volio bih da ima dobru bateriju jer sam student i svaki dan putujem pa... Samsung galaxy S7 bi bio odličan izbor ali je preskup (ako ga nađem povoljnog u inozemstvu, svakako ću ga uzeti) pa moram gledati neki drugi mob. Preporuke?

Comment

A da probas G4 i uzmes si jos jednu bateriju? Jos ti ostane novaca. Ili mozda S6, sad mu je baterija dosta bolja na Marshmallowu

Comment

zdravo!uzimam novi mobitel pa se dvoumim dali lg g4 ili huawei p8?.Plasi me najvishe ova baterija na lg g4,svi kazu da imaju problema sa njom i ova koza na legja.citao sam da crna gruba manje se haba.neki savjet i iskustva od vas sta da radim?pozdrav svima

Comment

Ja bih osobno G4 uzeo između ta dva. Crna koža se pokazala kao najzahvalnija definitivno

Comment

Hm, da ...Zaboravio sam spomenuti u prijašnjem postu o mobu sa dobrom kamerom da tražim mob do max 5,2"
                        Naime sve veće mi je nespretno za nosit a kako sam se navuko koristit jednom rukom...Osim toga tu je i izbor prilično uzak ...
                        .Zato pucajte pogotovo osobna iskustva LP

Comment

Onda S6 najbolje

Comment

razmišljao sam xioami redmi 3 pro (NE note)sa honorbuya naručit (pošto oni jedini u Europi imaju xioami), ali sam čuo da čudno računaju valute, pa me strah da $180= 1187 kn ne završi preko 1500kn
                            preporuke, iskustva? (ili primam prijedloge za drugi jeftini smartphone manjih dimenzija ali pristojnih spec, 5inča max)
                            Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Comment

Kako misliš čudno računaju? Pa na koji način plaćaš?

Comment

Working...
                              X