Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pad tržišta i brand mobitela > dolazak kineza (i moj problem sa "china android")

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Pad tržišta i brand mobitela > dolazak kineza (i moj problem sa "china android")

(nisam našao topic u koji bi se ovaj post uklapao, pa ako ima negdje gdje paše premjestite)
    ne mogu ne primjetiti kako u zadnjih godinu nema tako puno mobitela. možda je to samo kroz moje oči, jer obično gledam manje mobitele (5 inča i manje) ipak sam 2013 imao na izbor samsung (s mini serija, ace serija), LG (g mini serija), sony (z compact serija), htc (opet mini serija). danas od svega toga samsung ima A seriju (samo dio je manji od 5" i nisu im spec nešt posebno) te sony sa X compact (isti Z5 compact uz minor changes). ima puno više kineza, i u nedostatku "brandova" (ali i novaca) sam prešao na xioami. redmi 3 pro me fascinirao po spec, no MIUI nije za mene. flashao internacionalnu verziju da bar imam hrvatski, ali svejedno nema toliko te se mora nadoknađivati sa aplikacijama sa play stora (music player je srednja zalost, nekad ne prepoznaje muziku na kartici, treba ručno označiti da se otvori, isto sa galerijom i slikama, ne nalazi ih nekad; nema widgete za neke bitne stvari, alarm, prognozu; kalendar nije mogao importati događaje sa drugih kalendara osim sa google kalendara, ali ono što me najviše nervira je gašenje pozadinskih 3rd party aplikacija za prognozu i svjetlinu iako sam stavio pod dopuštenjem da su stalno pokrenute). sad opet razmatram neki drugi mob prije nego me ova 4100mah baterija razmazi (iako sad kad sam stavio 40tak aplikacija koje mi zamjenjuju ove stock koje ne rade kak želim, baterija već ne traje dva do dva i pol dana, nego dan do dan i pol) i primjetio sam da nema već toliko raznolikosti tržišta. ios neću, samsungi su vatreni (ako bih već nekako prebrodio 5.2 inča ), htc je propao, lg nema ništ kvalitetno ispod 5 inča, sony sa tim x compactom isto nije ništa novo napravio, a cijenu napuhali, miui nije za mene, oneplus x je već stariji....

jeste li i vi primjetili manje modela ili kupujete samo top modele pa niste obratili pažnju na ostale modele? što mislite zbog kojeg razloga je to? što nam dolazi u skoroj budućnosti? modularni telefoni su nekako tiho. i ovaj forum je nekako miran
    i na kraju, imate li kakvu preporuku mobitela za mene (manje od 5inča, sa dobrom baterijom, sa dobrim androidom koji je jako customizeable). sviđa mi se xiaomi, ali... možda znate kako riješit problem crnih ili bijelih obruba aplikacija koje nisu predviđene za miui, kako da sustav ne zatvara twilight i weather widget kad stisnem očisti memoriju
    Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Znači imaš Redmi onaj s Oled ekranom?Taj sam i ja imao u planu jer mi se svidio...Kako i sam kažeš kinezi se čine dobri s obzirom na specifikacije i cijenu (srednja klasa) ali imaju podosta svojih mušica,propusta,nekvalitete koji se primjete kada pređeš s nekog brendiranog telefona.Obično su to neke softverske nelogičnosti i pojave raznih oblika.Od hardwerskih najviše me smeta slabašan audio sklop kao i kvaliteta oba zvučnika.Istina je da baš i nema nekih poznatih mini serija poznatih marki i još da su dovoljno dobri.
    Po meni je vrlo dobar izbor Samsung GA5(2016) dok Htc,Lg,Sony nude tek HD rezoluciju...

Comment

ne, ne, IPS LCD ekran je, nije redmi pro nego redmi 3 pro. i audio je dobar, jaki je zvučnik no na full glasnoći zna "pucati" (al ionako ne slušam tako glasno)
      Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Comment

Ahaa,ja sam pobrkao nazive modela koji su inače i malo komplicirano napravljeni...Drago mi je da je zvuk dobar očito nisam isprobao sve kineze

Comment

oreskec svaka pohvala za temu ... ja sam bio prije nekog vremena predlagao da se napravi neka usporedba os-ova odnosno tih navlaka na android ali se tu nije imalo sluha za tako nešto (što mi je iskreno jako čudno , no dobro )

meizu i xiaomi rade te velike preinake i ja to zaista ne volim ... više mi se sviđa ono što radi one plus .... znači goli andoid sa pokojim cool dodatkom koji je zaista primjenjiv u svakodnevno upotrebi uređaja ... a tu je i cijeli niz ostalih prednosti takvom pristupu ...

a što se tiče preporuke ... ha , to je dosta teško napraviti kad je na tržištu cijelo more uređaja ... čak danas nije problem nači ni dobar mob u srednjem rangu koji bi trebao zadovoljiti ono valjda 80% ljudi ...
          no ako si zahtjevniji korisnik onda bi se trebao orijentirati na vrh ... za mene bi to trenutno bio S7 ... srednji rang možda kakav huawei - p9 lite ili p8 lite ... oni su oko 200 eura što mi se čini ok ...

Comment

Working...
          X