Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiramo: Elephone S3

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Testiramo: Elephone S3

Stigao je Elephone S3, smartfon poznat po vrlo tankom rubu oko zaslona, tj. s malo mesa. Koliko god to bilo dobro, vidi se jedan propust u proizvodnji - tamo gdje počinje zakrivljenost tzv. 2.5D stakla je primjetan oštar rub koji izgleda kao tanka crta. Nije "deal breaker", ali nije ni na čast i slavu proizvođaču. Osim tog nedostatka, kućište je vrlo kvalitetno. U plastičnoj kutiji dobivate punjač, USB kabel koji je ujedno mjerna vrpca (100 cm), alat za otvaranje ladice za kartice te kratke upute.

Na AnTuTu je ostvario slabašnih 37.405 bodova, no nećemo se previše time zamarati. Instaliran je Android 6.0.1 Marshmallow, a na izbor imate stock Android i ELE Launcher koji nema app drawer - tipično za kineski mobitel. Standardno, na fluidnost sučelja nema nikakvih zamjerki, a osim ELE Service i ELE Xender nema nikakvih dodatnih aplikacija. Skener otiska prsta je prilično brz, ništa revolucionarno. Malo me brine koliko će baterija izdržati zbog relativno malog kapaciteta od 2100 mAh, a kućište je debelo 8,3 mm - dala se tu ugurati i veća baterija.

5,2", 1080p zaslon
    MediaTek MT6753 prcesor (8 x 1,3 GHz)
    3 GB RAM-a
    16 GB interne memorije + micro SD
    Android 6.0
    Stražnja 13 MP Sony IMX135 kamera, prednja 5 MP
    2100 mAh baterija
    Čitač otisaka prstiju

Na Honorbuyu se prodaje po cijeni od 161,99 € + poštarina.

Attached Files

Otraga malo vuče na Huawei, pošto mu je cijena sa poštarinom ajmo zaokružit na nekih 180€, valja pričekat recenziju da vidimo test kamere, te fluidnost samog moba. Možda tokom recke usporedit sa drugim sličnim modelima, znači usporedba specifikacije i cijene, ili bar spomenut mobove sa sličnim speckama, te kolika im je cijena otprilike. Mislim da bi mob mogao biti dosta dobar primjer uloženo/dobiveno. Svakako čekam recku Eh da, vezano za scanner otiska prsta, molim da se usporedi sa ostalim današnjim mobovima, čisto da vidimo kako funkcionira otključavanje, s obzirom na cijenu.

Comment

"Mesa" nema sa strana, ali zato mi izgleda ispod i iznad puno. Mogli su staviti kapacitivne tipke ispod zasona, a ne virtualne na zaslon. Baterija će biti loša pretpostavljam. Podržava li brzo punjenje? Za te novce nije loš po onome što piše na papiru.

Comment

Preslaba baterija i još k tome neizmjenjiva.Imam istu konfiguraciju soc-a,rama,full hd s 2500 mAh pa mi je premalo. Oko 3h ekranskog prikaza...
        Fora su mu ovi ultra tanki bočni bezeli....

Comment

Što se tiče skenera otisaka prstiju, precizan je, ali sigurno nije jedan od bržih koje sam imao prilike probati. Nije mi se dalo mjeriti desetinke koliko mu treba da se otključa, ali recimo da treba oko jedne sekunde, dok je na nekima praktički trenutno. Bateriju nisam još istestirao, trebao bih sutra imati rezultate. U paketu je punjač od 2 A pa s obzirom na mali kapacitet punjenje ne traje dugo.

Jedna stvar mi jako smeta - podržava dual SIM, s time da ako ubacite micro SD karticu možete koristiti samo jednu SIM. To je još uvijek često rješenje i ne bi bio toliki problem da jedan utor nije za nano, a drugi za micro SIM. E sad, ako stavite micro SD, u drugi utor ide isključivo micro SIM, što znači da ako imate nano SIM (koji već jako puno ljudi ima) morate koristiti adapter. Ako nemate adapter nano/micro, nano SIM karticu stavljate tamo gdje inače ide micro SD i praktički eliminirate mogućnost proširenja memorije. Samo kažem

Comment

Hm, ovo vezano za microSD i nano/micro sim im je jako velik minus, vraćamo se sa time par godina unatrag, tj. ponovno prelaženje sa nano na micro sim u ovom slučaju. Cijena im je još uvijek ok, ali treba vidjet i usporedit ostale uređaje u sličnom cijenovnom rangu, pa za sebe odabrat najbolji. Svakako čekamo recenzjiju.

Comment

Recenzija

Comment

Working...
              X