Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xiaomi Mi 5 stigao u pretprodaju

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Xiaomi Mi 5 stigao u pretprodaju

Isporuka prvih Xiaomi Mi 5 smartphonea na europsko tržište kreće već od 11. travnja.
    U pretprodaji se trenutno nalaze dva modela ovog flagshipa: Xiaomi Mi 5 od 32 GB po cijeni od 395,99 €, te Xiaomi Mi 5 od 64 GB pod cijeni od 449,99 €.
    Edit (10.04.):
    Izasla je recenzija uređaja na portalu pa mozemo ovdje komentirati ili pitati sve sto nas zanima
    Last edited by runner; 10-04-2016, 18:52.

Hvala kolegi na recenziji i trudu. Odlican uredaj po meni sto sam mogao vidjeti u recenziji. Svida mi se sto su stavili ipak noviju verziju Quick Charge 3.0 (S7 2.0) te sto se tice autonomije. Cudi me da nisu stavili taj sd utor(iako su 32 gb vise nego dovoljne a tu je i otg). Cini mi se ipak kamera da je losija u malom losijem osvjetljenu po slikama sto ste i sami naveli ali za mene isto to nije toliki minus. Nadam se da cu ga jednom moci koristiti i kako ce lezat u ruci te se svakako uvjeriti u kvalitetu izrade gdje ste ga jako pohvalili

Comment

runner daj adresu poslat cu ti kilu banana da ne otvaras 16 novih tema sutra pa majka mu stara, kvalitet a ne kvantitet, iduca tema nek ti bude jednostavno - proljece u mom vrtu, pa da se raspisemo ko sto nismo nikad u zivotu

Comment

• runner
        runner commented
        Editing a comment
        Mogao si bar na PM, nego sada komentirati tu sto nema uopce veze sa naslovom teme, iznosit svoja misljenja

evo lajk sto si pozitivan , zivio i spamaj trolaj tu smo da se zezamo

Comment

Xiaomi na vrhu po Antutu benchmark rezultatima

Comment

Možda je pitanje koje slijedi već obrađeno na neki način (pa se ispričavam), ali evo...zašto većina kineskih brandova

nema frekvenciju LTE 20 (800)? Ja znam da u Aziji ta frekvencija nije u upotrebi, i sve te priče o malim tržištima pa ne treba,
          ali pa zar toliko poskupljuje uaređaj ako se doda još jedna frekvencija, pogotovo ako se uređaj kupuje u Europi u relativno velikim količinama?
          Da li oni imaju neku zabranu ili to povećava porez ili je to stvarno skupo i komplicirano staviti?
          Npr. meni to dosta znači (naravno, ja sam stvarno mali uzorak ) ali svejedno?

Comment

U Aziji ta frekvencija nije u upotrebi a u Europi je zamišljeno da Lte radi na spektru od 1800 i 2600 Mhz,tek naknadno je omogućeno djelom i na 800 Mhz prelaskom emitiranja tv signala s analognog na digitalni.Ako se kineski telefoni proizvode za kinesko tržište onda nema potrebe za 800 Mhz tako da kad se naruči takav telefon izravno ostajete bez te podrške (i naši neki uvoznici imaju takve telefone u regularnoj ponudi)a oni u startu nemaju predodžbu da će se prodavati vani.Druga je stvar kada naprave posebnu verziju za prodaju u Europi.
            Zašto u startu čip ne podržava sve frekvencije i jeli to preskupo teško je reći.
            A možda u Aziji 800 Mhz spektar ima druge namjene pa ga izbjegavaju podržavati.
            Last edited by Najjstarija djeca; 27-06-2016, 17:54.

Comment

Sve je to ok, ali ostaje pitanje? Ako se napravi dobar telefon i u startu ga osakatiš s jednim jedinim bandom
              koji postaje ključan na velikom potencijalnom tržištu, odmah smanjuješ svoju konkurentnost. Dakle, u startu puca sam sebi u nogu.

Comment

Pozdrav, voljela bih si naručiti ovaj model sa stranice AliExpress, međutim, nakon čitanja ovih postova sam pomislila jeli pametno naručivati iz Kine, pa bih zamolila nekoga ako mi može točno objasniti koji je problem s frekvencijama i kako se to manifestira na samom uređaju, te je li mi riskantno naručiti uređaj iz Kine zbog toga? Uređaj je za otprilike 100 dolara jeftiniji preko te stranice.

Unaprijed hvala!

Comment

Uređaj će raditi normalno na 2G i 3G mrežama. 4G će raditi uredno u gradovima i okolici, dok će u ruralnim područjima biti slabiji ili će se prebaciti na 3G.

Comment

Pozdrav svima,
                    Ponosni sam vlasnik MI 5 3/32 GB. KUpljen u H18.
                    Nakon nepunih mjesec dana koristenja mogu reci da sam stvarno zadovoljan s uredjajem.
                    Sve je super osim jedne stvari,nemogu napraviti update softwarea.
                    Kad otvorim updater stalno mi ponavlja da nema updatea a MIUI 8 je vec neko vrijeme vani i kad idem u check for the latest rom kaze mi da se ne moze spojiti na mrezu.
                    Negdje sam procitao da postoje dvije vrste softwarea, kineski i global,nisam siguran.
                    Navodno je razlika u brojevima.Moj uredjaj ima verziju MIUI Global 7.3 Stable7.3.4.0.0(MAACNDD)
                    E sad stvar je navodno u ovoj posljednjoj nuli koje nema u uredjaju koji je testiran u recenziji mob.hr, to je ta razlika,takodjer i ova slova u zagradama CN sto je navodno oznaka za Kinu.Kao to je neka fora prodavaca da zapravo prodaju kineski pod global.Zapravo mi nista nije jasno i neznam sto da radim po pitanju updaeta pa vas molim za pomoc i odgovor.

Comment

Pozdrav,

Eto stigao je i moj Mi5 crni 3/64 verzija..naručio sam preko grossoshopa.it SF expressom i 11. dan je došao na adresu. Nema carine i PDV-a. Kod narudžbe pisalo je chinese stock rom, ali sam u napomeni stavio da bih želio global rom. Tako da sam dobio global rom beta, bez kineskih aplikacija i sa instaliranim play store i sa google aplikacijama. Mobitel me oduševio, prelijep je...fluidnost je leteća, malo prebrza za moje dosadašnje navike kamera super! Mui 8 je gore i odmah sam ažurirao na najnoviji verziju...Mui me oduševio koliko je lako s njime...dolazim sa LG-a G2 i ovo je veliki preporod...za software samo pohvale. Niti jedan operater nema ni približno dobar mobitel za te novce...samo da potraje...kuc o drvo..hehe

Comment

Mui
                        Pa jel se ne zove Miui?

Comment

Working...
                        X