Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiramo: Xiaomi Redmi Note 4

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Testiramo: Xiaomi Redmi Note 4

Vidim da vas je puno pokazalo interes za Xiaomi Redmi Note 4 pa evo, stigao je.

Vrlo sličan Redmi Pro koji smo testirali nedavno - dimenzije, masa i baterija su im gotovo identične. Netipično za Xiaomi, Redmi Pro ima OLED zaslon, no Redmi Note 4 i dalje ima IPS LCD. Što se tiče procesora, nudi se samo jedna varijanta s Helio X20, dok su memorijske izvedbe 2 GB RAM + 16 GB ROM te 3 GB RAM + 64 GB ROM. U Appleovom stilu, nema verzije s 32 GB, no to nije problem jer podržava micro SD kartice.

Očekivao sam da će tvornički doći s MIUI 8, ali ipak je gore bio 7.3. Odmah nakon uključenja je ponudio ažuriranje na MIUI 8 (nekih 400-tinjak MB), a ja sam pokrenuo AnTuTu, Geekbench 4 i Vellamo prije toga da usporedim rezultate na MIUI 7 i 8. Ne očekujem velika odstupanja, čisto informativno.

Kvaliteta izrade je na vrlo visokoj razini, s obzirom na cijenu od 211 € + poštarina za model s 3/64 GB i više od očekivanoga. U paketu, standardno za Xiaomi, se nalazi kabel, punjač i alat za otvaranje ladice za kartice.

Specifikacije:

5,5" IPS LCD zaslon rezolucije 1920 x 1080
    Čipset MediaTek Helio X20 (deseterojezgreni procesor do 2,1 GHz, Mali-T880 MP4 GPU)
    2/3 GB RAM-a
    16/64 GB interne memorije
    Android 6.0, MIUI 8
    Stražnja kamera 13 MP, dual-LED, 1080p video
    Prednja kamera 5 MP, 1080p video
    LTE Cat.6
    Baterija 4100 mAh

Znam da će vam Redmi Note 4 Pro (s Qualcomm čipsetom) biti zanimljiviji, no do toga ćete se morati strpjeti

Recenzija uskoro...
    Attached Files
Working...
X