Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xiami Mi Max slanje na servis

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Xiami Mi Max slanje na servis

Dakle da kratko pojasnim što mi se dogodilo. Dakle, mobitel sam kupio na Honorbuy iz EU skladišta i nije bilo potrebno platiti PDV niti carinu za mobitel. Budući da je morao na servis (pojavila se crta dead pixela na ekranu) javio sam se na Honorbuy i rekli su mi da pošaljem mobitel na njihovo skladište u Sloveniji, što sam i učinio. E sad, mobitel je popravljen i javljaju mi se danas sa Honorbuy da im trebam uplatiti 20$ kako bi izbjegao plaćanje PDV-a. Mene zanima je li to uopće potrebno i želi li Honorbuy samo izvući novce od mene ili je nešto drugo u pitanju? Hvala unaprijed na odgovorima.

pdv na šta ?

Comment

Pa na mobitel, na šta drugo?

Comment

Ako si kupio mob i poslan ti je DHL nije plaćen porez i pdv,znači trebaju ti ga poslati na isti način da bi to opet izbjegao.Sad je pitanje tko treba snositi trošak ponovnog slanja u Hr jer pošiljka je pošiljka.A i ako budeš morao snositi trošak gledaj na to kao da si morao npr. autom otići na servis iz Karlovca u Zagreb...

Comment

Da platio sam prvi puta DHL, i stigao je mobitel bez dodatnih davanja. Platio sam i sada tih 20$ za DHL jer sam već dosta dugo bez njega i želim da dođe što prije, ali svejedno mi je malo čudno da me to traže. Mišljenja sam da bi prodavač trebao snositi taj trošak i zato sam pitao ovdje.

Comment

Working...
          X