Ništa od ICS-a za LG Optimus 2X i Optimus Black
Nakon jučerašnje ne baš dobre vijesti za vlasnike prošlogodišnjih Sony Xperia modela koji očito neće dobiti nadogradnju na Jelly Bean, danas stiže još gora za vlasnike LG-evih modela Optimus 2X i Optimus Black. Radi se o službenoj obavijesti kanakdske podružnice LG-a na Twitteru u kojoj se navodi da ova dva modela neće dobiti nadogradnju niti na Ice Cream Sandwich. ICS nadogradnja za LG Optimus 2X najprije je najavljena za drugi kvartal 2012. godine da bi nedugo zatim bila odgođena za treći. Sada se pak ispostavlja da će ovaj model, kao i Optimus Black ostati na Gingerbreadu.



lg je nula bodova….dvojezgreni mob a da ne dobi ni android 4.0 , nije ni cudo što posluje s gubicima…lg je ništo drugo već drugorazredni proizvođač.
sad znamo da nije do hardwera
Ma iz svake firme su pravi žmigavci, jer tako se odnositi prema ekipi koja im je dala lovu.. pa kako ocekuju da ce potrosac nakon sto jednom ostane popišan opet kupiti njihov mob.. strava..
Više ne kupujem LG, odsad se budem drzao Nexusa ako bude pristojan.
Mogli bi bar napraviti drivere za CM9 uglavnom cm9 nema punu fukcionalnost zato jer nemaju drivere za Hardwersko kodiranje, pa recimo neradi snimanje videozapisa. Mislim da to nije u interesu LG-ja nego im je cilj prodati novi mobitel sa novijim OS-om.
zato ja cijenim Apple …oni daju nadogradnju i iPhonu starije generacije…
A ne ovi…kupis mobitel das masu para i onda nis od nadogradnje ,a da ne govorim o tome da izbacuju nove modele svaki tjedan :/ koma ( to se odnosi i na druge proizvođace!)
ma da nemoj prejerivati, apple je malo precjenjen, apple prodaje i iphoneove kao da su novi po jako velikim cijenanam, a i iphone je prezatvorena platforma nemas slobodu.
Zato imas nexus koji daje puno bolju podrsku odma od Googlea.
iOS je zatvorena platforma koja se može osloboditi vrlo lako i vrlo brzo..
a ovo s LGem je komedija..ma kao i svi ostali..daju jednu, dvije nadogradnje maksimalno..
iPhone 3GS ce dobiti iOS 6 u 9. mjesecu, a izašao je prije 3 godine.
realno stanje stvari…
moj prvi android nakon Nokie E51 i symbiana bila je Motorola Defy (upgrade OS-a sa 2.1 na 2.2 nakon godinu dana) i onda da bi došao do Androida 2.3 ili mobitela koji će se sigurno moći upgrade-ati na 2.3, prodajem Defy i kupujem svoj ZADNJI ANDROID, LG Optimus 2x odmah po izlasku (opet im je godina dana trebala dok je došao 2.3). I Motorola i Lg imali su slične greške sa softwareom (smrzavanja, ničim izazvana gašenja itd.) koja se događaju i kod ostalih proizvođača uređaja s androidom budimo objektivni
U međuvremenu sam par mjeseci koristio Nokiu N900 (jedini minus baterija), a nedugo zatim i N9 (nema minusa).
Nakon prodaje LG, zbog stabilnosti i budućih upgrade-ova OS-a kupio sam novi Iphone 4S i definitivno se ne vraćam na Android,
ali da je NOKIA nastavila sa razvojem Maemo-a, a kasnije i sa MeeGo-a nikad Iphone ne bi kupio.
Sad bi imao Nokiu N9. Nažalost njihov razvoj pri kraju zahvaljujući ”Jerku” ELOPU.
P.S. Ni Jelly Bean, a ni zadnji iOS 6 koji dođe neće biti ni blizu funkcionalni, a ni jednostavni kao meego harmattan 1.3.
Mogu razumit zašto Sony Sa XPERIA 2011 ne ide na Android 4.1 (ni 4.0.4 ne radi dobro zbog slabijeg hardware) ali zašto LG sa Optimus 2X ne ide na Android 4.0.4 je nejasno. Jedino ako im je izgovor ram memorija prihvaćam ga iako bi i onda mogao radit na kurblu sa odgodom od 3 sekunde za upalit neku aplikaciju kao na XPERIA arc S. Ali svakako bi mogao vrtit Android 4.0.4.
Shvatio sam odmah da LG Optimus 2X neće dobiti nadogradnju na ICS, kada je prije tjedan dana došla nadogradnja ponovo 2.3.4 ali verzija V20s. Ne mogu ništa reći, jer sada sve radi puno brže i bolje nego prije. Ako ćemo biti objektivni ipak je ovaj model “djedica” (prvi dvojezgreni smartphone) i nema tako napredan processor kao ostali uređaji koji su izašli kasnije. Glavni problem kod ovog modela je RAM koji se aktivnim aplikacijama popuni do te mjere da uređaj postaje spor i nefunkcionalan. Mogao bi LG napraviti da se unutarnja SD kartica ili njen dio koristi kao pripomoć RAM-u (što bi radilo dosta sporo ali bi radilo), ali oni to jednostavno ne žele.
Miui android 2.3.7 i nema frke,a da su mogli-mogli su !
Biti ce zanimljivo što ce govoriti kada za godinu dana nece nadograđivati zvijerke tipa HTC One X i SGS3 s močnim 4jezgrenim procovima, 1 GB radne memorije i definitivno dovoljno storage memorije za svaku nadogradnju.
Tad ce jednostavno morati reći, ne damo nadogradnju jer želimo da kupite najnoviji model. TOČKA.
Imao sam Desire, DHD pa Sensation. Nakon ova 3 mobitela ne vracam se vise na Android. ICS je izasao prije godinu dana, mozda ga 4-5% (maximalno) smartphonea ima na sebi. Od toga ih je 99% izaslo sa istim, nadogradnje su toliko rijetke da to nije normalno. I ovo je pravilo koje se ne odnosi samo na jeftine android uredjaje, vec i na vecinu high end uredjaja.
Ne bacam vise svoje novce na taj poluproizvod. Win8 ce valjda biti ok, iOS je tu. hvala Bogu izbora imamo svi.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151056242793718&set=o.345711857584&type=1&theater
mozda ga i bude
Ipak je bio update,blekisa jednostavno leti na 4.0.4 v30b:)) bravo za lg ipak:)