Apple

Glasine: stiže 4,0'' iPhone SE po cijeni 400 do 500 dolara

iPhone SE

Nedugo nakon što su 4,7'' i 5,5'' modeli iPhonea postali stvarnost, počelo se špekulirati o mogućem ponovnom lansiranju manjeg, 4-inčnog modela, čime bi se zadovoljilo onaj dio kupaca koji nije oduševljen rastom zaslona.

Ovo bi se sada prosječnom Androidašu moglo učiniti kao povratak u srednji vijek, no još uvijek postoji velik broj korisnika starih 4,0'' iPhonea koji svojim vlasnicima i dalje dobro služe. Upravo oni su skupina na koju Apple navodno cilja novim manjim iPhoneom.

Ako se dosadašnje glasine pokažu točnima, novi 4,0'' model će nositi naziv iPhone SE, bit će pokretan Appleovim A9 procesorom, imat će 12 MP kameru i NFC za Apple Pay uslugu. Prema najnovijim glasinama, cijena uređaja bi mogla iznositi između 400 i 500 dolara. Službena najva se očkuje sredinom ožujka.
Advertisement Advertisement