Realme je najavio globalno predstavljanje pametnih telefona Realme GT 7 i GT 7T, koje će se održati 27. svibnja. Uređaji koje brend najavljuje kao "ubojice flagshipa" trebali bi donijeti snažne performanse po pristupačnim cijenama na više tržišta.
Iako je dizajn već ranije otkriven, Realme tek sada počinje otkrivati ključne tehničke specifikacije. Najnoviji promotivni materijali potvrđuju kako će oba modela imati snažnu bateriju od 7.000 mAh te podršku za 120W brzo punjenje, što sugerira izvrsnu autonomiju i brzo punjenje.
Povezano: Zašto je 2025. godina prekretnica za kapacitete baterija
Na Geekbench platformi uočeni su rezultati testiranja, prema kojima će GT 7 koristiti nadolazeći čipset Dimensity 9400e, dok bi GT 7T mogao biti opremljen Dimensity 8400 procesorom. Očekuje se da će oba telefona imati ravni OLED zaslon dijagonale 6,78 inča s 1.5K rezolucijom, osvježenjem od 120 Hz i senzorom otiska prsta ispod zaslona. Dostupne konfiguracije trebale bi uključivati do 12 GB RAM-a i do 512 GB interne memorije, a uređaji će raditi na Androidu 15 s Realme UI 6 sučeljem.
Što se tiče kamera, Realme GT 7 bi trebao imati trostruki sustav sa 50 MP glavnom kamerom s optičkom stabilizacijom, 8 MP ultraširokom lećom i 50 MP telefoto kamerom. GT 7T bi pak trebao imati dvostruku kameru s 50 MP glavnim senzorom s OIS-om i 8 MP pomoćnom lećom. Oba modela dolaze s 16 MP prednjom kamerom za selfije i video pozive.
GT 7T će biti dostupan u žutoj, plavoj i crnoj boji, dok će GT 7 dolaziti u plavoj i crnoj varijanti. Nažalost, u ovom trenutku nije poznato hoće li ovi uređaji biti dostupni na našem tržištu putem distributera.