Sony Xperia Arc S neće dobiti Jelly Bean. Što je s ostalima?
Još uvijek čekamo da se proizvođači Android uređaja očituju o nadogradnji postojećih modela na Android 4.1 Jelly Bean koji je Google predstavio prije nešto više od mjesec dana.. S tehničke strane, svaki uređaj koji bez problema vrti ICS u pravilu bi mogao vrtjeti i Jelly Bean. Ipak, to ne znači da će ga svaki od njih i dobiti.
Danas se na Facebooku javio John Cooper, produkt manager Sonyja u Velikoj Britaniji i objavio kako model Xperia Arc S neće dobiti nadogradnju na Jelly Bean, što očito vrijedi i za malo stariji Xperia Arc. Ista sudbina čeka i model Xperia Mini Pro, dok je za model Xperia S rečeno da će uskoro dobiti ICS. Na pitanje hoće li ovaj model dobiti Jelly Bean Cooper je odgovorio da za sada nemaju što objaviti po tom pitanju.
Iz ovoga se može zaključiti da će najnoviji Googleov Android teško pronaći put do postojećih Sonyjevih modela (2011) koji već poslovično kaskaju za ostalima kad su nadogradnje u pitanju. Danas smo vidjeli da će Xperia Mint, uređaj koji tek treba biti službeno najavljen, za operativni sustav koristiti ICS umjesto najnovijeg Jelly Beana.



ma taj sony ericsson/ sony je sve gori gori…mobiteli su im koma!
Mislim da je vrijeme da prodam svoj arc s.Nije to tako los mobitel,ali je vrijeme za rastanak.
Ma kakav Jelly Bean, ni ICS na arc s ne radi dobro, vlasnici masovno vraćaju mob na Gingerbeard pomoću romova…
Ics nikako ne radi na arc s,meni u agramservisu vratili na gingerbread i preporucili da ga i ostavim,slab posao je sony obavio zato i prelazim uskoro na samsung ili htc .
Je li postoji šansa da će Galaxy Note dobiti Jelly Bean. Hvala na odgovoru.
Sansa postoji, ali na kraju sve ovisi o Samsungu.
Prvo smo mjesecima čekali objavu hoće li modeli iz 2011. dobiti ICS, pa smo dobili najavu, da bi sama mogućnost upgradea kasnila cca 2 mjeseca u odnosu na datume iz najave. Trenutno koristim verziju 4.0.4 i jasno je da me zanima i 4.1. Ako postoji hardverska mogućnost, svinjski je ne ponuditi korisnicima mogućnost upgradea koji bi unaprijedio rad mobitela.
također sony kao i lg..se pretvorio u drugorazrednog proizvođača. xperia s je dobila ICS, i na tomu ce ostati…zato je i došla službeno s gingerom,da dobi posle 1 update…u ovom slucaju ics…a da je došla odmah s ics…onda bi dakako bili primorani da stave JB……s figom u đepu…s takvom politkom i je drugorazredni proizvođač.
Na kraju će me natjerati da kupim iphone.
Imam iPhone4 i Xperiju Arc
)
zato ja cijenim Apple …oni daju nadogradnju i iPhonu starije generacije…vjerujem da cu za iphon dobivat nadogradnju i kad izađe 5 ili 6-ica
A ne ovi…kupis mobitel das masu para i onda nis od nadogradnje ,a da ne govorim o tome da izbacuju nove modele svaki tjedan :/ koma ( to se odnosi i na druge proizvođace!)
s tim da ne govorim koliko sam izgubio zivaca sa Arcom …stalno steka,moram ga gasiti savi dan jer blokira ,spor je ,ekran ne funkcionira kako treba….
Nisam pobornik iphona,iako sam ga imao,ali iskreno,da iphon ima ekran 4.5 inca mislim da bih odmah presao na njega jer velicina je ipak bitna,barem meni.
Rale, koliko ti je mobitel bio na servisu prilikom vracanja na gingerbread i jesi li dobio zamjenski mob?
Toni,ja sam kupio mob u cakovcu u privatnom ducanu koji posluje s vipom,tamo sam ga predao,dobio zamjenski blackbery,isti dan sam poslao mail u agramservis,i isti dan su mi ljubazno odgovorili iz agramservisa da ce moj mail s poteskocama koje sam naveo prosljediti serviseru,za tjedan dan sam dobio mob natrag zajedno sam mojim prosljedjenim mailom,decki iz agramservisa su odlicni,same hvale imam za njih,u 3 dana su mi sredili mob,i sad sam i nedavno pisao jer sam imao upit i isti dan su mi odgovorili,,sad cu uzeti novi mob i iskreno garancija mi je bitan,gledacu da ce biti od agramservisa,nadam se da sam ti pomogao,imam vip mrezu,pozdrav
Pomogao si mi, ali meni je problem sto sam ga kupio u bonbonu gdje ne dobivam zamjenski mob
Toni, neznam sto ti nije u redu s mobom,mozda ti neko od frendova ima neki stari mob da ti posudi za poruke i pozive,ja imam u rezervi neki dummy phone uvijek.pozdrav
Osobno koristim iphone 4s,nekih 3 mj,..iako tada sam mogao kupit bilo koji android top klase.
odlucio sam se ipak za iphone i mogu slobodno napisati da nisam požalio. ekran iako samo 3.5 inca je ipak klasa za sebe,pikseli nevidljivi…ali ono što najviše oduševljava..u pozadini imam po 60 ukljucenih aplikacija,ali usprkos tome igram najnoviji asphalt 7 po 2 ,3 sata bez prestanka,ne šteka apsolutno ništ,zelio sam baš vidjet koliko može izdrzat..pa sam naizmjenice igrao najzahtjevnije igre poput navedenog asphalta 7,amazing spidermana, infinity blade 2,te tdkr..iliti batmana…i nije bilo nikakvih problema,pokrece sve igre, i sve aplikacije bez stekanja,a da ne govorim o nekom rušenju..ili prisilnom zatvaranju nekog programa, toliko cestog slucaja kod androida.iphone jest skup i ima samo 3.5 inca…ali vrijedi jer nema frustracija niti zivciranja.sve radi jednostavno i kako treba…i mislim da je trenutno najbolji mob na trzistu za igre i aplikacije…možda i za internet,ali zbog manjeg ekrana…tu bih poziciju dao top androidima…samsungu s3, htc one x.
Samo jedna mala ispravka. Naime, kod iPhonea nema aplikacija u pozadini jer nema pravog multitaskinga. Aplikacije iz kojih si “izasao” pomocu home tipke nisu aktivne vec suspendirane, sto je ogromna razlika. Kod Androida je multitasking malo kompleksnija stvar.
ma ova rale neki tenkre
Većina ljudi je zaboravila da telefoni služe prvenstveno za telefoniranje što 75% korisnika uz obavezno pokazivanje na kavi “šta se ima ” koristi dok ostatak iskorištava većinu i puni potencijal aparata . Svaki korisnik smart aparata očekuje najviše od onog što je kupio a Sony Ericsson ima dosta dobru podršku korisnicima vezano za službeno podizanje softwera dok ostali mozda izbace službeno nešto novo osim naravno apple-a .
Kile,ne vrijeđaj.