Dok je Galaxy Z Fold 7 ove godine donio značajne dizajnerske promjene koje su korisnici priželjkivali, Flip 7 je dobio tek manje hardverske preinake. Unatoč nešto tanjem kućištu, Samsungov preklopni telefon i dalje se doima glomaznim, čak i u usporedbi s debljim modelima poput Moto Razr linije.
Međutim, nakon nekoliko relativno tihih godina za Flip seriju, čini se da bi Samsungova nova fokusiranost na izrazito tanke uređaje konačno mogla stići i do Galaxy Z Flip linije sljedeće godine.
Prema saznanjima korejskog medija The Bell, Samsung planira lansirati Galaxy Z Flip 8 koji će biti i tanji i lakši od svojih prethodnika, u jasnom nastojanju da potakne prodaju preklopnih telefona.
Dok je tvrtka uspjela proizvesti Galaxy Z Fold 7 koji je bio znatno tanji od svog izravnog prethodnika, Z Flip 7, koji je stigao uz njega, smanjio je svoju debljinu tek za 8,1% kada je preklopljen, što se ne smatra revolucionarnim dizajnerskim pomakom.
To bi se trebalo promijeniti sljedeće godine, jer Samsung navodno cilja na smanjenje veličine i težine modela Flip 8 za "više od 10%".
Smanjenje od 10% u obje kategorije rezultiralo bi drastično poboljšanim dizajnom. Hipotetski, Flip 8 bi u tom slučaju mjerio oko 12,33 mm kada je preklopljen (i 5,85 mm otvoren) te težio oko 169 grama. Zanimljivo je da su te mjere gotovo identične modelu Galaxy S25 Edge, koji mjeri 5,8 mm i teži 163 grama. Naravno, ta dva uređaja imaju radikalno različite inženjerske zahtjeve. Jedan ima dva zaslona od kojih se jedan savija na pola, dok je drugi samo iznimno tanak klasični telefon.
Ova vijest na neki način potkrepljuje nedavne izvještaje da Samsung namjerava ostvariti veliki rast prodaje u 2026. godini, oslanjajući se kako na svoju tradicionalnu Galaxy S-seriju tako i na preklopnu Galaxy Z-seriju. Prema istom izvješću The Bell-a, Samsung se nada prodati 6,7 milijuna preklopnih telefona. To je impresivan broj ako ga Samsung uspije doseći, iako je i dalje daleko od očekivanih prodajnih brojki za Galaxy S26 seriju.
Naravno, tanji dizajn nije sve što će Samsung morati učiniti kako bi sustigao konkurenciju u segmentu preklopnih telefona. Unatoč većem vanjskom zaslonu na modelu Flip 7, softversko iskustvo koje nudi One UI na tom zaslonu daleko zaostaje za onim što nude konkurenti poput Motorole.
Ostaje nada da bi One UI 9, za koji se priča da će biti lansiran sa Z-serijom sljedećeg ljeta, mogao konačno učiniti taj vanjski zaslon funkcionalnijim i bližim iskustvu malog pametnog telefona, što mu i jest namjera.
