Android

Samsung Galaxy Z Fold6, Galaxy Watch Ultra i Galaxy Buds3 Pro: mini eko-sustav za najzahtjevnije

Danas se mnogo govori o eko-sustavima. Možda niste znali, ali ovo je jedan od najčešće krivo korištenih pojmova u proteklih 10-15 godina. Usprkos trudu jezikoslovaca da se terminu vrati izvorno značenje, medijski prostor tehnološkog svijeta i dalje ponosno živi u svom paralelnom svemiru.

Tako danas imamo eko-sustave koji u pravilu označavaju skup određenih uređaja unutar nekog OS-a, ali i one s užim značenjem, kojeg su kreirali proizvođači uređaja. Svrha nekog tehnološkog eko-sustava je povezivanje hardvera i softvera u jednu cjelinu, kako bi se korisnicima olakšao život zbog njihovog objedinjavanja.

Jedan od takvih je i Samsung Galaxy eko-sustav, koji sadrži mobitele, tablete, pametne satove i druge srodne uređaje. Međutim, mi ćemo danas otići korak dalje i pokušati stvoriti vlastiti mini eko-sustav, ako se tako smijemo izraziti.

Jednom poslovnom ili zahtjevnom individualnom korisniku danas je rijetko dovoljan samo jedan mobilni uređaj. Pametne telefone koristimo svi, ali za napredniji radi ili eventualno potpuniji doživljaj, često razmišljamo o „proširenju“.

Najzahtjevniji, ali i oni manje poslovni korisnici, kao npr. okorjeli gejmeri, neovisno o profesiji, rijetko će izabrati prosječni ili nekakav mainstream mobitel. Uvijek će se potruditi i proguglati što se sve danas nudi te shodno tome pokušati izabrati nešto bolje, jače, više…

Netko tko na dnevnoj bazi radi s tonama emailova, a u opisu posla su mu neizostavni Word i Excel dokumenti, ponekad i dosadne prezentacije, vrlo je izvjesno da će se odlučiti na neki od sklopivih telefona. Danas su ovakvi uređaji dostupni u više različitih izvedbi, a ona poslovna nota svakako bi trebala pripasti nekom od Samsung Fold modela. S obzirom da se nalazimo u 2024. godini, logično suženje izbora bi se svelo na Galaxy Z Fold6.

Zašto?

Prvi razlog zašto preporučamo ovaj model je Samsungova tradicija i iskustvo na ovom polju. Ovaj preklopni telefon predstavlja šestu generaciju svoje loze, što mu samo po sebi daje određenu težinu u smislu pouzdanosti i dosljednosti. Poslovni korisnik kao vlasnik ovakvog uređaja, profitirat će i primjenom Galaxy AI značajki kao što su Circle to search, što je na njegovom velikom zaslonu pravo zadovoljstvo koristiti. Isto vrijedi i za Note Assist značajku, posebice zbog podrške za S-Pen olovku, stvarčicu koju je Samsung u svoj eko-sustav implementirao još 2011. godine.

Gejmeri, koji će ovakav uređaj koristiti zbog velikog zaslona, također će osjetiti sve spomenute prednosti, ali ponajviše ipak njegovu sirovu snagu s najjačim procesorom trenutno dostupnim na tržištu.

 

E sad, ovaj telefon je sam po sebi dovoljno zanimljiv i koristan, no u kontekstu eko-sustava, koji nam često olakšava život, svakako ne bi bilo pametno nabaviti nekakav random pametni sat. 

Idemo s pretpostavkom da vam pametni sat zaista treba, a ako se s nama ne slažete, razmislite još jednom. Svoj Rolex možete nositi na gala večere ili u kazalište, ali ako se brinete o zdravlju i općenito fizičkoj kondiciji, nije zgorega nabaviti jedan satić koji će vam bilježiti broj prijeđenih koraka, osluškivati ritam srca, ali i upozoriti vas ako ste pretjerali na malom nogometu kojeg igrate s prijateljima nakon obilnog roštilja. Možda čak i važnije, reći će vam koliko spavate i kakve je kvalitete taj san. Suprotno uvriježenom mišljenju, ovi podaci su od iznimne važnosti ako patite od povišenog krvnog tlaka ili eventualno apneje koja često dolazi u paketu.

Za poslovnog korisnika, ili ozbiljnog sportskog rekreativca, Galaxy Watch Ultra se, općenito, a pogotovo u kontekstu eko-sustava, nameće kao logičan izbor. Kućište izrađeno od titana, napredna personalizirana zona brzine otkucaja srca, Quick button, noćni način rada i program za štednju baterije, samo su neki od razloga za odabir ovakvog uređaja, koji će se idealno uklopiti u društvo s vašim Galaxy Z Fold6 telefonom te tako doživljaj učiniti potpunim.

Na koncu, što su mobitel i sat ako nemate kvalitetne slušalice? Gledanje filmova i slušanje glazbe na mobitelu dok putujete vlakom ili avionom, uz to što vam skraćuje vrijeme, odlična je obrana od napornih suputnika. Isto tako ne treba izuzeti ni uživanje u glazbi dok odrađujete svoj trening trčanja ili pedaliranja na sobnom biciklu.

I ovdje, naravno, imate širok izbor, ali u kontekstu eko-sustava, kao logičan izbor nameću neke od Samsungovih bežičnih.

Naša preporuka ide u smjeru modela Galaxy Buds3 Pro, koje također sadrže podršku za Galaxy AI u svrhu upotpunjavanja onoga što već imate na odabranom telefonu.

Nikako ne treba izostaviti odličnu ANC (Active Noise Cancelation) tehnologiju, koja će otkloniti sve šumove iz okoline što utovanje npr. avionom ili busom čini izuzetno ugodnim. Čak i ako želite tišinu u situaciji kada dio puta želite prespavati, ANC sustav će otkloniti brujanje motora ili žamor veselih suputnika koji ne prestaju razgovarati.

Korisna značajka Galaxy Buds3 Pro slušalica je i Blade Lights svjetlo, koje služi kao indikator trenutnog statusa slušalica.

I tako sada dolazimo do zaključka da će se termin eko-sustav još dugo održati u tehnološkom svijetu, u kojem je definitivno zadobio vlastito značenje. Isto tako se nadamo da će vam naš upravo kreirani mini eko-sustav pomoći pri izboru opreme za potpunije mobilno življenje.

Advertisement Advertisement