Android Recenzije

Samsung Galaxy S6 - Recenzija

Samsung Galaxy S6 - Recenzija

Šesta generacija Samsungovog top modela je stigla. Prva, druga i treća ovoj su kompaniji osigurale visok rast prodaje i dobiti početkom ovog desetljeća, što ju je lansiralo u zvijezde. Četvrta generacija S serije se nije pretjerano proslavila jer nije polučila dodatni rast, iako je postigla otprilike jednako dobre prodajne rezultate. Peta generacija je, pak, pokazala se publika na neki način zasitila jednog te istog dizjana koji se provlačio godinama, ali je isto tako postala i zahtjevnija. Naime, plastična kućišta u koje je Samsung tradicionalno pakirao svoje najskuplje modele, jednostavno je pregazilo vrijeme, što je pred ovu kompaniju postavilo nove izazove. Tako je Samsung prošle godine okrenuo ploču i svoje uređaje počeo opremati metalnim kućištima (Galaxy Alpha, Note 4, Note 4 Edge, Galaxy A3 i A5), a sada je na red stigla i S serija.

Tako Galaxy S6 dolazi u metalnom kućištu. Pored toga donosi staklenu pozadinu, ali istovremeno izbacuje utor za memorijsku karticu i izmjenjivu bateriju, što će dio korisnika sigurno zamjeriti. Naravno, nije lako iskombinirati sve zadane smjernice, pa se nešto moralo žrtvovati. Uostalom, tko bi svima ugodio?

Ono što će većinu najprije ubosti u oko je velika sličnost s iPhoneom 6. Možemo sad diskutirati o tome je li Samsung ponovo kopirao dizajn iPhonea, kao i o tome može li Apple patentirati radijuse kutova, no svakom razumnom je u startu jasno da je Apple Samsungova najveća inspiracija, ali i frustracija.

Galaxy S6 donosi još jednu novost, a to je potpuno oslanjanje na pogonski stroj proizveden unutar kuće. Tako na ovom modelu nećemo vidjeti Qualcommov Snapdragon kao do sada, već isključivo Samsugov Exynos SoC.

Bilo kako bilo, Samsung Galaxy S6, navodno interno nazvan “Project Zero”, predstavlja svojevrsnu prekretnicu, koja bi kompaniji trebala osigurati novi rast, tj. povećati prihode i dobit koji su u protekloj godini drastično pali, a kakav je dojam na nas ostavio, pročitajte u nastavku.

GLAVNE KARAKTERISTIKE







Dimenzije

143,4 x 70,5 x 6,8 mm







Masa

138 grama







Zaslon

5,1″ Super Amoled 2560 x 1440, 577 ppi, Gorilla Glass 4







SoC

Samsung Exynos 7 Octa 7420







CPU

4x Cortex-A53 na 1,5 GHz +4x Cortex-A57 na 2,1 GHz







RAM

3 GB







Interna memorija

32 GB (dostupno 25 GB)







Micro SD

Ne







Povezivanje

WiFi, WiFi Direct, WiFi Hotspot, DLNA, A-GPS, Bluetooth, NFC, IR, USB on-the-go







3G

HSPA+ DC







4G

LTE Cat. 6







OS

Android 5.o Lollipop







Kamera

16 MP/4K/OIS







Prednja kamera

5 MP/1080p







Baterija

2550 mAh







Cijena

Nije poznata














PREDNOSTI

NEDOSTACI










Dizajn, materijali i kvaliteta izrade

Neizmjenjiva baterija







Hardver i performanse

Nema utor za memorijsku karticu







Vjerojatno najbolji zaslon na tržištu

Nije otporan na vodu i prašinu







TouchWiz je sada brži i fluidniji

Visoka cijena







Poboljšan čitač otisaka prstiju








Vrhunska kamera








Dizajn i kućište


IMG_2905

Kao što je u uvodu već rečeno, malo tko će reći da Samsung Galaxy S6 nije inspiriran iPhoneom 6, a tome najviše pridonosi metalni okvir, koji prvi upada u oko. Ni sprijeda situacija nije ništa drukčija, osim što je vidljivo da je uređaj veći i da na dnu ima home tipku drukčijeg oblika. Ono po čemu se, pak, prilično razlikuje od iPhonea je poleđina. Ovdje imamo staklenu (Gorilla Glass 4) površinu koja je potpuno drukčija od iPhoneovog aluminija, ali i od plastičnog poklopca kojeg smo vidjeli na prethodnicima. U odnosu na Galaxy S5, S6 je vidljivo tanji (6,8 mm prema 8,1 mm), a sa svojih 138 grama i malčice lakši.

IMG_2914

Dakle, imamo metalni okvir sa staklom s prednje i stražnje strane, što svakako odgovara nekakvim premium kriterijima. Da ne bi bilo zabune, uređaj izgleda zaista izgleda reprezentativno i malo tko će nakon nakon držanja u ruci ostati ravnodušan. S druge strane, ovakav koncept kućišta za sobom povlači veće rizike od oštećenja. Plastika, ma koliko izgledala lošije od aluminij-staklo kombinacije, ipak je izdržljivija i manje podložna ogrebotinama i pucanju. Uz gubitak utora za memorijsku karticu i izmjenjivu bateriju, na ovom je modelu žrtvovana i otpornost na vodu i prašinu koju smo imali na prethodniku.

Kombinacija metala i stakla osigurava zaista izvrstan osjećaj u ruci, ali u isto vrijeme uzrokuje i srčane probleme zbog straha od ispadanja na pod, nakon čega se vjerojatno ne bi dobro proveo. Također, staklena površina na poleđini je prilično osjetljiva na tragove prstiju, što u glavnom vrijedi za tamniju varijantu, dok se na bijelom manje primjete.

columns="4"

Fizičke tipke raspoređene su kao i na mnogoj drugoj braći. Ona za uključivanje nalazi se na desnom boku, s a za podešavanje glasnoće na lijevom. Razlika u odnosu na prethodne modele je u tome što su ove dvije tipke sada razdvojene, što će olakšati manipulaciju

SIM utor je nano formata, a nalazi se sa strane, odmah ispod tipke za uključivanje.

Dvije kapacitivne tipke oko home tipke imaju pozadinsko osvjetljenje, ali je izostala mogućnost podešavanja njegovog trajanja što osobno vidim kao nedostatak.

Na stražnjoj strani nalazimo modul kamere u društvu s LED bljeskalicom i čitačem otkucaja srca, koji su se lijepo uklopili u staklenu površinu. Istina, kamera poprilično strši i bit će potrebna doza opreza prilikom odlaganja. Također, prilikom postavljanja na stol ili bilo koju drugu ravnu površinu, ovo izbočenje uzrokuje klackanje, ali ipak ne u većoj mjeri, tako da će npr. pisanje poruke proteći bez problema.

Zaslon


S6 zaslon

Još od prvog Samsunga Galaxy S od prije pet godina, zaslon je predstavljao jedan od najvećih prodajnih aduta, a svakom novom generacijom, postupno se popravljao.

Šesta generacija S serije tako donosi najbolji Samsungov zaslon do sada. Ovaj Super AMOLED ima dijagonalu od 5,1 inča, a QHD rezolucija (2560 x 1440) osigurava gustoću od astronomskih 557 ppi, koju golim okom ipak ne možete razlikovati od recimo 400 ppi. No. što je tu je, QHD rezolucija je na smartfonima definitivno zaživjela, bez obzira što u osnovi predstavlja samo marketinški trik. Spomenimo i to da je Samsung ovdje koristio Pentile matricu, koja među zahtjevnijim korisnicima baš i nije popularna, ali s obzirom na iznimno visoku gustoću točaka, oštrina nipošto ne dolazi u pitanje.

Neovisno o rezoluciji, zaslon Galaxyja S6 je vrhunski u svakom pogledu. Kristalno čist i jasan, punih boja i izvrsnog kontrasta jednostavno zaslužuje najbolje ocjene. Za one kojima AMOLED tehnologija nije prirasla srcu, Samsung Galaxy S seriju redovito oprema mogućnošću softverskog podešavanja prikaza.

Svakom novom generacijom, Samsungovi AMOLED zasloni imaju sve bolju čitljivost na danjem svjetlu, ako baš hoćete i pri izravnoj izloženosti suncu. Tako S6 i u ovoj kategoriji pobjeđuje sve svoje prethodnike.

Generalno, napredak u odnosu na prethodnu generaciju nije pretjeran, ali je svakako primjetan, posebice ako se nakon nekoliko dana korištenja novog, vratite svom starom uređaju.

Hardver i performanse


Samsung Galaxy S5 Antutu

Kao što je u uvodu već rečeno, u šestoj generaciji Galaxy S serije, Samsung se odrekao Qualcomma i njegovog Snapdragona koji je nekoliko godina pogonio velik broj modela. Prema prvim informacijama, Galaxy S6 je trebao stići u dvije verzije, tj, pogonjen Snapdragonom 810 i Samsungovim Exynosom 7420, no nakon što su se internetom pročule glasine o pregrijavanju Snapdragona, Samsung je navodno odustao i odlučio se da na tržište izbaciti isključivo Exynos verziju.

Bilo kako bilo, Exynos 7 Octa 7420 je osmerojezgreni procesor nove generacije, izrađen u 14 nm tehnologiji, što mu u startu daje prednost u odnosu na 20-nanometarski Snapdragon 810. Unutar Exynosa kucaju dva seta od četiri jezgre. Jedan sadrži Cortex-A53 jezgre koje kucaju na taktu od 1,5 GHz, a drugi četiri Cortex-A57 na taktu od 2,1 GHz, a rade na tzv. big.LITTLE principu. Kao i svi noviji procesori, Exynos 7420 dolazi s podrškom za rad u 64 bita, no konkretne koristi od toga ćemo imati tek kad Google predstavi 64-bitni Android operativi sustav.

Najvažnija osobina ovog procesora je ta što je najbolji i najjači trenutno dostupan na tržištu. Boljeg jednostavno nema, iako bi se sada dalo diskutirati o Snapdragonu 810, no 20 nm proces ga jednostavno spušta stepenicu ispod. Naravno, razlike u performansama nećete primijetiti golim okom, a krajnji rezultat će biti posljedica optimizacije softvera svakog pojedinog uređaja. Najvažnija stavka u cijeloj ovoj priči su vrhunske performanse koje ovaj procesor osigurava. Ako ste specs freak, dalje od ovoga ne morate tražili.

Druga bitna stavka kod hardvera su 3 GB RAM-a, što je 50% više nego kod prethodnika, a svakako će pripomoći kod težeg multitaskinga. Ovo znači da čak i kad igrate neku zahtjevniju igru, istovremeno ćete moći koristiti više aplikacija i da će prebacivanje među njima trajati minimalno.

Kad je interna memorija u pitanju, moramo izraziti zadovoljstvo zbog konačnog izbacivanja 16 GB modela iz ponuda, tako da osnovni ovoga puta dolazi s 32 GB interne memorije (dostupno oko 25 GB), a u ponudi će još biti 64 i 128 GB verzije. Ipak, razmjerno navedenom zadovoljstvu izražavamo jednako nezadovoljstvo zbog izbacivanja microSD utora za memorijske kartice. Jedna od najvećih Samsungovih prednosti kod prijašnjih generacija, sada je se pretvorila u nedostatak u odnosu na izravnu konkurenciju (HTC, Sony i LG). Ovdje ipak treba naglasiti da se radi o novim UFS 2.0 memorijskim modulima, koji su do 2,7 puta brži od trenutno dostupnih u drugim uređajima, o čemu više možete pročitati ovdje.

Što se kvalitete poziva i prijema signala tiče, uopće ne treba previše filozofirati. Sve je zaista na najvišem mogućem nivou, kao i sama kvaliteta zvuka, kako onog u telefonskoj slušalici, tako i na izlazu za slušalice. Vanjski zvučnik je također vrlo jak, ali iz objektivnih razloga ne ostavlja dojam kao kod uređaja s frontalno postavljenim stereo zvučnicima.

Povezivanje


Screenshot_2015-03-27-09-17-36 Screenshot_2015-03-27-11-26-54

U ovom poglavlju nema iznenađenja. Uz uobičajene 2G i 3G mreže, S6 podržava i LTE Cat. 6, što podrazumijeva brzine do 300 Mbps u downloadu, a brzina će ponajprije ovisi o operaterima. U Hrvatskoj LTE mreže trenutno podržavaju brzine do 150 Mpbs, ali realne koje možete postići kreću se između 50 i 100 Mbps.

Tu je još WiFi a/b/g/n/ac s WiFi Direct i Hotspot dodacima, te DLNA. Imamo Bluetooth 4.1, koji donosi “Low energy mode”, što će od koristi biti kod povezivanja s pametnim satovima i sličnim napravama gdje je potrebna stalna veza. Tu su još, za Samsung uobičajeni, NFC i USB-on-the-go, te A-GPS sustav.

MicroUSB utor je ujedno i MHL port, a podržava i brzo punjenje, naravno, s priloženim punjačem, no može se koristiti i onaj od Nota 4.

Čitač otisaka prstiju


Screenshot_2015-03-27-07-46-06 Screenshot_2015-03-27-07-45-45

Senzor koji čita otiske prstiju i služi u sigurnosne svrhe upoznali smo na već nekoliko modela, no Samsung je tu zaostajao za Appelom čiji je TouchID bio kud i kamo napredniji. Naime, kod Samsunga ste prst morali povlačiti preko senzora, koji baš i nije bio savršeno precizan i kao takav nije mogao konkurirati Appleovom, koji je zahtijevao samo jednostavan dodir. Na S-šestici Samsung ovu stavku popravlja, tj. na neki način izjednačuje s Appleovom. Senzor je sada potrebno samo dodirnuti, a što je posebno zanimljivo, home tipka zbog toga nije morala narasti na dimenzije koje smo vidjeli kod iPhonea.

Softver i sučelje


Screenshot_2015-03-26-20-13-40 Screenshot_2015-03-26-20-14-14

Samsung Galaxy S6 je temeljen na Androidu 5.0 Lollipop, a naš testni primjerak je stigao s verzijom 5.0.2. Tu je i uvijek prisutna TouchWiz nadogradnja sučelja, koja je vremenom postajala sve bolja. Dugo je vremena bila omražena kod mnogih korisnika, što zbog tromosti, što zbog izgleda, a osobno sam ju često volio zamijeniti nekim od alternativnih launchera, naravno, u mjeri u kojoj sustav to dozvoljava.

Nakon Snapdragona 800 u Noteu u 3, za ovim više nije bilo potrebe, jer je sirova snaga jednostavno pobijedila većinu nedostataka TouchWiza koji se tiču brzine, tj. optimizacije, da bi se pojavom još novijih procesora i daljnjom optimizacijom sustava, situacija popravila do te mjere da mi alternativni launcheri više ne trebaju.

U Galaxyju S6 imamo najfluidniji TouchWiz do sada, što je i logično, ali ovu stavku svakako treba istaknuti. TouchWiz je napokon postao onakav kakav je davno trebao biti, brz fluidan i stabilan.

Uz vidljiv napredak u brzini i samo je sučelje donijelo određene detalje koje prije nismo viđali. Tako je zaključani zaslon, uz prečicu za kameru, dobio i onu za pokretanje aplikacije telefona, a vidljive su promjene i kod načina uređivanja početnih zaslona. Kada gestom štipanja započnemo uređjivanje, sada možemo mijenjati i teme, te jednostavno određivati prikaz broja ikonica na za zaslonu. Ponuđene su kombinacije 4x4, 4x5 i 5x5.

columns="4" size="medium"

Početni zasloni su dobili tzv. parallax efekt, koji ostavlja dojam da se pozadina pomiče u odnosu na ikonice i ostali sadržaj na zaslonu. Već viđeno na iOS-u, a trebali bi ga izbjegavati oni koji su skloni vrtoglavici ili morskoj bolesti. Samsung svoje uređaje i dalje oprema Briefing čitačem vijesti, no jednostavno ga možete odstraniti u postavkama.

Tu su i dalje sve mogućnosti upravljanja gestama i pokretima koje smo upoznali na prethodnim modelima, kao i Multiwindow, a novost predstavljaju Microsoftove predinstalirane aplikacije: OneDrive, OneNote i Skype. Prilikom aktivacije uređaja, OneDrive će vam ponuditi besplatno korištenje 100 GB prostora u cloudu na rok od dvije godine.

Galerija fotografija je zadržala konture iz prethodnika, ali je dobila i neke nove funkcije. Tako je sada sadržaj moguće dijeliti nešto jednostavnije, a dodana je mogućnost brze podjele DLNA vezom, Screen mirroring ili ispis na kompatibilnom printeru. Novost je i automatsko grupiranje fotografija u Video Highlights, koristeći se pritom lokacijom i vremenom snimanja.

Video player podržava prilično širok spektar video formata i codeca, ali ne i AC3 audio codec, što znači da ćete za gledanje filmova koji ga sadržavaju, morati instalirati alternativnu aplikaciju, npr. BS Player.

Što se tiče bloatware aplikacija, tj, onih predinstaliranih o kojima se prethodnih dana moglo čuti da će ih se moći odstraniti s uređaja, sada možemo potvrditi da to nije istina. Naime, aplikacije je moguće onemogućiti kao i do sada, ali one i dalje zauzimaju internu memoriju.

Za surfanje Internetom postoje Android web preglednik i Chrome. Ovaj prvi je donekle prerađen od strane Samsunga i kao zanimljivu mogućnost nudi logiranje na mnoge web stranice putem otiska prsta. Prvi put ćete svakako morati unijeti korisničko ime i lozinku, a tada možete izabrati i opciju da uređaj sljedeći put zatraži samo otisak prsta.

columns="4" size="medium"

Novost je i Smart manager iliti Pametni upravitelj, aplikacija koja na jednom mjestu donosi infromacije o stanju baterije, interne memorije i RAM-a. Tako ovdje možete vidjeti koliko koja aplikacija zauzima resursa i jednostavno ju ugasiti. Isto tako se može osloboditi i dio interne memorije ako se napunila cacheom, zaostalim podacima i datotekama. U odjeljku o bateriji možete pratiti potrošnju po stavkama, a tu je još i "Sigurnost", gdje možete upravljati KNOX sustavom i upravljati McAfee antivirusnim alatom.

Na kraju se još spomenimo i neizostavni S Health sustav za praćenje sportskih aktivnosti, koji je dobio novo sučelje. Kao što vam je vjerojatno već poznato, radi se alatu koji vam broji korake, prati vas u trčanju, bicikliranju i drugim sportovima, te u bazi podataka bilježi statistiku i prati vaš napredak kroz vrijeme.

Kamera


Samsung Galaxy S6 dolazi sa 16 MP kamerom sa Sonyjevim IMX240 senzorom, kojeg smo upoznali na Noteu 4. Ipak, Galaxy S6 dolazi s većim otvorom blende (f/1:9), što mu u startu daje prednost pred mnogim drugim uređajima, uključujući iPhone 6, koji je u Samsungovoj prezentaciji poslužio kao usporedba, no o tome malo malo kasnije. U svakom slučaju, veći otvor blende znači veću propusnost svjetla na senzor, što u pravilu jamči bolje rezultate u slabije osvijetljenom ambijentu.

size="medium"

Sučelje kamere je renovirano i donosi određene novosti. Glavni zaslon je prilično bogat funkcijama, ali nije pretrpan. Na lijevom dijelu su dostupne funkcije bljeskalice, HDR-a, samookidača, dodavanja efekata, kao i tipka za ulazak u dodatne opcije. Ovdje možete birati veličinu fotografije i videa, podesiti autofokus da prati objekte u pokretu, uključiti ili isključiti stabilizaciju videa itd. Desni dio sučelja sadrži okidač, promjenu foto/video, aktivaciju prednje kamere, ulazak u galeriju i odabir načina.

Ova zadnja stavka je posebno važna jer tek odabirom Pro načina dobivate mogućnosti poput podešavanja ISO osjetljivosti i balansa bijele boje. Pomalo je nelogično što se tipka za mjerenje svjetla u tom trenutku pojavljuje na lijevoj strani, gdje je se u automatskom načinu inače nalazi HDR postavka. Tu su još i načini za selektivni fokus (refokus), panoramu, usporeno ili ubrzano video snimanje i “virtualnu” snimku.

Kvaliteta fotografija osjetno je poboljšana u odnosu na prethodnika, a donekle i na Note 4. Nova leća je učinila svoje i fotografije su vidno oštrije. Veći otvor blende svakako pomaže kod fotografiranja u slabijim svjetlosnim uvjetima, što se vidi iz priloženog, no razlika u odnosu na iPhone 6 ipak nije tolika kolikom su je Samsungovci htjeli prikazati prilikom predstavljanja uređaja. Detaljna usporedba s kamerom iPhonea 6, stiže za nekoliko dana.

Kad govorimo o noćnom i općenito o fotografiranju u vrlo lošim svjetlosnim uvjetima, treba imati na umu da kamera s otvorom blende 1:1,9 "bolje vidi" od ljudskog oka, što znači da će ambijent, uz određenu dozu šuma, prikazati svjetlijim nego što on uistinu jest.

Samsung Galaxy S6:

Kava Samsung

iPhone 6:

Kava iPhone

Uz novu leću, Samsung je S-šesticu opremio i novim algoritmima za obradu fotografije, što je također imalo utjecaja na opću kvalitetu. U idealnim uvjetima nema većih iznenađenja, a razlika u odnosu na prethodne modele vidljiva je u slabije osvijetljenom prostoru. Bljeskalica je vrlo jaka, što se od jednog ovakvog uređaja i očekuje.

Prednja “selfie” kamera dolazi sa senzorom od 5 megapiksela, a uz standardne mogućnosti nudi HDR snimanje i tzv. “wide selfie” način.

Video možete snimati u šest različitih veličina, od VGA (640 x 480) pa sve do 4K, odnosno UHD (3840 x 2160). Tu su još i mogućnosti snimanja brzih i usporenih video snimki, a svemu skupa će pripomoći optička stabilizacija (OIS), zbog čega rezultate moramo svrstati u vrhunske.

Primjeri fotografija




Gornje fotografije u punoj rezoluciji pogledajte ovdje.

Primjeri videa


1080p:



1080p noć:

[responsive_youtube IK1mdyVq3rE]

4K:

[responsive_youtube Al_SQuT8pbU]

Usporena snimka:

[responsive_youtube QhF6fN9SXc]

Baterija


Već iz samih specifikacija je vidljivo da je baterija manjeg kapaciteta od one na prethodniku. 2600 mAh za jedan ovakav uređaj ne zvuči obećavajuće, pogotovo kad u obzir uzmemo da je S5 imao 2800 mAh, a mnogi koknurenti nude i 3000.

Ipak, autonomija se nije pokazala toliko lošom kao što smo zbog ovih brojki očekivali, iako uređaj sadrži QHD zaslon koji je sada već standard, a Exynos 7420 procesor, izrađen u 14 nm tehnologiji, svakako je jedan od faktora koji će koliko-toliko štedjeti energiju.

Na kraju se ispostavilo da autonomija zanemarivo lošija od one na prethodniku, dakle, uz normalno korištenje, izdržat će jedan cijeli dan bez većih problema. Ukoliko jako često surfate ili koristite aplikacije temeljene na internetu, morate očekivati nešto lošiji rezultat, a ako ste umjereniji potrošač, autonomija se može i produljiti na dan i pol.

U nastavku slijede screenshotovi statistike potrošnje baterije tijekom jednog intezivnijeg korištenja. Uređaj je stalno bio povezan na internet putem 4G mreže ili WiFi-a, uz stalnu sinkronizaciju tri mailboxa, aktivnu Hangouts aplikaciju, surfanje/Facebook/Twitter u ukupnom trajanju oko 90 minuta, igranje Riptide igre oko pola sata, YouTube oko 20 minuta, oko 30 minuta poziva i uz često kopanje po izbornicima i rad s mailovima.

columns="7"

Kod ovog modela je omogućeno i bežično (indukcijsko) punjenje, no ono je osjetno sporije od standardnog kabelskog punjenja. Štoviše, nakon lansiranja ultra brzog punjenja putem originalnog kabela (prisutno već na Noteu 4), bežično punjenje pada u drugi plan.

Zaključak


IMG_2938

Samsung Galaxy S6 je logičan nastavak sage o najprodavanijem Android uređaju. Šesta generacija Galaxy S serije napokon donosi toliko željene promjene u dizajnu i odabiru materijala da su u Samsungu uvjereni da će upravo time postići ogroman uspjeh i to veći nego što je to bio slučaj s prethodnikom.

S druge strane, zbog izbacivanja podrške za memorijsku karticu i fiksiranja baterije, jedan dio korisnika će sasvim sigurno biti nezadovoljan, no pretpostavljamo da su takvi u manjini. U manjini su vjerojatno i oni kojima smeta kopiranje (u izvjesnoj mjeri) dizajna iPhonea 6, što isto tako nije novost.

Uz novi dizajn i kombinaciju metal/staklo, Samsung Galaxy S6 donosi još bolji zaslon (neovisno o rezoluciji), nabrijani procesor, više RAM-a, veću internu memoriju, podršku za LTE Cat 6 i što će mnogima biti od presudne važnosti - izvrsnu kameru.

Cijenu u slobodnoj prodaji još ne znamo, jer u trenucima pisanja ovog teksta nije bila poznata. Ipak, uređaj je od danas dostupan u pretprodaji Hrvatskog Telekoma, a cijena ovisi o tarifnom modelu kojeg izaberete. Ponudu pogledajte ovdje.

Video Recenzija


[responsive_youtube tWyjKqsnQoM]