Android Recenzije

Xiaomi 13 - Recenzija

Iako je veći brat, Xiaomi 13 Pro uzeo većinu pažnje na predstavljanju jer je najbolji Xiaomijev smartfon do sad, a po nekim karakteristika i najbolji smartfon kojeg smo testirali ikad, nekako smatramo da će upravo ovaj manji “obični” model bez Pro dodatka biti interesantniji široj masi. Nisu svi za velike smartfone i definitivno ima mnogih koji ne žele prijeći prag od 1000€ za kupnju smartfona, a upravo se ispod tog praga pronašao ovaj uređaj.

Izgledom znatno drukčiji od Pro modela s ravnim bridovima blago podsjeća na Appleove smartfone posljednjih nekoliko generacija, ali rekao bih da istovremeno izgleda i modernije od njih. To nije samo moj stav već i nekih kolega, ali i slučajnih prolaznika među kojima je bilo upravo i korisnika iPhonea.

Ovaj iznimno atraktivan uređaj tako dolazi sa zaslonom dijagonale 6,36”, a što je osjetno manje od 6,7” domene u kojoj su se pronašli top modeli posljednjih nekoliko generacija. Dolazi s istim Snapdragonom 8 Gen 2, 8 GB RAM-a i 256 GB interne memorije, ali i s Leica kamerama na poleđini koje su glavni fokus ove nove serije smartfona.

Softver je također identičan, MIUI 14 temeljen na Androidu 13, a imamo i stereo zvučnike i nešto novo za Xiaomi, a to je vodootporno kućište! Da, konačno je i Xiaomi u ovoj seriji odlučio svoje uređaje potpuno zaštititi što potvrđuje IP68 certifikat.

Ima tu još dosta novosti, ali i par neobičnih odluka, pa da ne dužimo previše s uvodom, bacamo se dalje na recenziju.

Dimenzije 152 x 71, 5x 8 mm
Masa 185 grama
Zaslon 6,36" AMOLED 1080 x 2400 120 Hz 1000 nita, Gorilla Glass 5
OS Android 13, MIUI 14
Procesor Snapdragon 8 Gen 2
RAM 8/12 GB
Pohrana 128/256/512 GB
Kamera 1 50 MP, f/1.8, 23mm (wide), 1/1.49", 1.0µm, PDAF, OIS
Kamera 2 50 MP, f/2.0, 75mm, 1/3.75", 1.0µm, PDAF, OIS, 3.2x optički zoom
Kamera 3 12 MP, f/2.2, 15mm, 120˚, 1/3.06", 1.12µm
Video kamera 8K@24fps, 4K@24/30/60fps, 1080p@30/120/240/960fps, 1080p@1920fps, gyro-EIS
Selfie kamera 32 MP, f/2.0, 22mm
Baterija 4500 mAh
Žično punjenje 67W (40 min)
Bežično punjenje 50W (50 min)
Cijena Od 999 eura
Ustupio Xiaomi Hrvatska

Prednosti

Kvaliteta izrade
Vrhunski zaslon
Odlični stereo zvučnici
Bogato pakiranje
Najsnažniji dostupan hardver
Odlične kamere
Odlično video snimanje i stabilizacija
Odlična autonomija


Nedostaci

Selfie kamera je mogla biti bolja

Nadali smo se 120W punjaču

Dizajn, kućište i ergonomija

Za razliku od većeg brata koji se diči s bio keramičkim kućištem, ovaj je izrađen od aluminijskog okvira koji se pronašao u sendviču između dva Gorilla Glass 5 zaštitna stakla. Doduše, nismo potpuno sigurni jel’ i stražnje staklo došlo iz Corninga ili ne, ali zvoni nam u ušima da je netko to spomenuo na predstavljanju.

Naš primjerak došao je u zelenoj izvedbi, a u ponudi kod nas biste trebali pronaći još i crnu. Moguće je da će se s vremenom pojaviti i bijeli model, a za Kinu je rezerviran model s kožnom poleđinom koju bismo iskreno voljeli vidjeti i kod nas, ako ne ove godine, barem iduće na novijim modelima.

Staklo k'o staklo, izgleda prekrasno dok je čisto, ali čak ni ovaj zeleni model nije lišen otisaka prstiju. Definitivno se ne vide toliko koliko i na crnom modelu, ali opet ćete povremeno morati obrisati ga od packi ili zaštititi maskicom koju usputno dobivate u pakiranju s uređajem.

Unutar kutije pronaći ćete još i 67W brzi punjač i USB-C na USB-A kabel, klasičnu kombinaciju kakvu Xiaomi daje već godinama i toplo ju podržavamo jer prilikom kupnje smartfona nije potrebno izdvajati dodatan novac za punjač i maskicu kao što je to slučaj s nekim drugim proizvođačima.

Xiaomi 13 u ruci ostavlja odličan dojam, premium u svakom slučaju. Bridovi su tek minimalno grublji od poleđine koja se lijepo stapa s njima. Konveksnog je oblika tako da je taj spoj s bridovima riješen vrhunski. Grba za kameru je vrlo slična onoj na Pro modelu s tim što se poleđina ne stapa s njom kao na većem bratu već izgleda kao da je tu naknadno umetnuta. I dalje izgleda odlično i ne strši previše kao na većem bratu, a što je i logično jer se ispod nje ipak ne nalazi onaj monstruozno veliki senzor.

Na dnu uređaja pronalazimo utor za dvije nano SIM kartice kao i USB-C, glavni mikrofon i glavni zvučnik. Drugi je smješten u slušalici, a vrh uređaja ostao je rezerviran za pomoćne mikrofone i infra crveno koje služi kao univerzalni daljinski. Tipke na desnom boku su savršeno smještene na dohvat palca i imaju odličan odaziv. Jedina stvar koju bih volio je da malo čvršće leže u tom okviru, a to je i jedina mana ovog prekrasnog kućišta.


Zaslon

Sa zaslonom dolazimo ujedno i do prve neobične odluke Xiaomija, a ta je što na ovom uređaju nije dostupan 1920 Hz PWM. Da se ne ponavljamo previše, ovo će primijetiti samo oni čije su oči osjetljive na titranje OLED zaslona. Nije čest slučaj vidjeti ovo u smartfonima na našem tržištu i za sada se Xiaomi istaknuo kao lider na tržištu jer istu funkciju s tako visokom frekvencijom ne nude ni Samsung ni Apple recimo, ali nudi Xiaomi i na nekim povoljnijim modelima, recimo Poco X5 Pro je jedan takav, a kojeg smo nedavno testirali i ostali iznenađeni što dolazi s tim. Možda smo zbog njega očekivali i da će ga Xiaomi 13 imati, ali to izgleda nije slučaj.

Ovo je jedini prigovor na zaslon iako ga takvim zapravo ne možemo ni okarakterizirati.

Sve ostalo vezano uz zaslon je gotovo savršeno jer riječ je o jednom od najboljih zaslona na tržištu općenito. Prekrasan AMOLED razvučen na 6,36” s rezolucijom od 1080x2400 piksela, a što na ovoj dijagonali rezultira s vrlo oštrih 422 ppi. Zaštićen je Gorilla Glass 5 zaštitnim slojem, premda u većini top modela danas viđamo i Victus liniju koja bi trebala biti još bolja. Svejedno, tu su i HDR10+ i Dolby Vision certifikati kao i maksimalna svjetlina zaslona koja doseže čak 1900 nitsa prilikom prikaza određenog sadržaja!

Nisam očekivao da će Xiaomi jednako dobru kvalitetu prikaza prenijeti iz većeg modela, ali drago mi je da je to tako.

Imamo i podršku za Always On koji je doduše na našem primjerku i s MIUI 14.0.15 verzijom softvera malo bugovit, recimo to tako. Naime, proximity senzor koji inače fantastično radi za pozive, zaslužan je i za uključivanje i isključivanje Always On zaslona ovisno o tome nalazi li se vaš uređaj u džepu ili na stolu. Iz nekog razloga nerijetko bi ga isključio i dok uređaj leži na stolu, a što bi izazivalo bespotreban stres jer bih pomislio da se uređaj isključio. Možda je problem zapravo u senzorima svjetline koji bi nekad na suncu čudno odreagirali i bilo bi im potrebno i po nekoliko sekundi da podignu svjetlinu zaslona na odgovarajuću razinu. Vjerujem da će se ovo softverski riješiti vrlo brzo, ali unatoč par manjih i jednoj velikoj 5 GB nadogradnji softvera, to još uvijek nije riješeno.


Hardver i performanse

Isti Snapdragon 8 Gen 2 kao i u većem bratu bio mi je očekivan korak Xiaomija jer zašto ne bi dijelili isti procesor, ali ono što nisam očekivao je da će i performanse ostati na istoj razini jer je teže dizajnirati jednako efikasno hlađenje u manjem kućištu. Tako Xiaomi 13 po performansama niti malo ne zaostaje za većim Pro bratom. U našem slučaju sitna odstupanja su bila moguća zbog 12 GB RAM-a s koliko je veći model došao u odnosu na 8 GB na manjem, no i ovih 8 se kroz posljednjih godina pokazalo i više nego dostatnim za apsolutno sve što smo nabacili na njega.

256 GB interne memorije je druga priča i tu će sigurno biti onih kojima to neće biti dovoljno, ali takvi su već teža kategorija i vjerojatno gledaju neke druge modele koji su dostupni i s 512 GB interne memorije. Istina, Xiaomi u ponudi ima i ovaj model s 512 GB interne, ali on nije dostupan na našem tržištu u ovom trenutku. Barem bazni model ne kreće sa smiješnih 128 GB što je slučaj s nekim drugim proizvođačima.

Prisjetit ćemo se da je riječ o osmerojezgrenom procesoru kojem najsnažnija Cortex-X3 jezgra kuca na 3,2 GHz. Slijede ju dvije Cortex-A715 jezgre na 2,8 GHz i još dvije Cortex-A710 na istom taktu. Za one štedljivije radnje zadužene su Cortex-A510 jezgre na taktu od 2,0 GHz.

Grafički dio posla i ovdje obavlja Adreno 740 za kojeg kažu da je snažan poput GTX 1050 grafičke kartice, premda se osobno nismo uspjeli uvjeriti u to, no sudeći po performansama u igrama, bome riječ je o vrhunskom grafičkom čipu koji drži visoki fps dugo vremena.

Prednost je to novog Snapdragona izrađenog u 4nm procesu koji je osjetan korak na bolje u odnosu na lanjske Snapdragone. I oni su bili vrhunski, ali unatoč velikim hladnjacima u smartfonima, i dalje su dugoročno patili od blagog pada performansi. Nije da će biti nemoguće istu situaciju postići i na ovom uređaju, pogotovo kad dođu topliji ljetni dani, ali korak na bolje je evidentan i toplo ga pozdravljamo.

Ono što ne pozdravljamo je USB-C utor koji se zadržao na 2.0 protokolu i nema mogućnost niti prenijeti video. Ne znamo zašto se Xiaomi slijepo drži ovoga već godinama, ali čitajući komentare čitatelja ima onih koji mu to žestoko prigovaraju. S obzirom na to da mi smartfone ne koristimo tako često za prijenos video sadržaja putem USB-C utora, nas to i nije baš toliko dotaklo, a duži vremenski period za prebacivanje fotografija na računalo je nešto s čim se moramo pomiriti.

Ostatak hardvera je na vrlo visokoj razini s par dodatnih opcija koje se viđaju na rijetko kojem smartfonu. Najbolji primjer je infra crveno koje služi kao univerzalni daljinski i vrlo je zgodno imati ga sa sobom nekoliko puta godišnje u našem slučaju, a nekome čak i u svakodnevici vjerujemo.

Imamo i novi Bluetooth 5.3 i podršku za WiFi sedme generacije koja tek treba postati otključana za našu regiju, no u nedostatku takvih routera, nije baš da ćemo prigovoriti što to još uvijek nije slučaj.

Vibracija je dobra, ništa spektakularno kao na nekim starim smartfonima, ali barem nismo imali propuštenih poziva noseći uređaj u džepu na vibraciji ili držeći ga na stolu pokraj tipkovnice.
Već sam spomenuo da je proximity senzor odlično riješen za pozive, tako da nema govora o uključivanju zaslona za vrijeme razgovora, a to je bila velika boljka Xiaomija.


Softver i sučelje

MIUI 14 temeljen na Androidu 13 ne razlikuje se toliko vizualno od par posljednjih generacija MIUI-a, neovisno o tome na kojem je Androidu temeljeno jer ćemo MIUI 14 pronaći čak i na Androidu 12, a vjerujem možda čak i na 11-toj inačici jer je neovisno o verziji Androida. Ono čime se Xiaomi diči je optimizacijom ovog sučelja upravo u ovoj kombinaciji i tvrdi da je ona podignuta za čak 60% u odnosu na prijašnju verziju. Nisam siguran jel’ prijašnju verziju Androida ili MIUI-a ili koje točno kombinacije, ali u svakom slučaju riječ je o sučelju koje naprosto leti.

Svaka stavka koju tapnem, otvara se gotovo instantno. Ako je već aplikacija bila otvorena i spremljena je u RAM, možete očekivati apsolutno besprijekornu animaciju otvaranja i nastavak rada aplikacije u istom stanju u kakvoj ste je i ostavili. Nije više ni MIUI toliko agresivan po pitanju zatvaranja aplikacija koje ne koristite duže, premda se to još uvijek osjeti. Optimizacija je to usmjerena ka poboljšanju autonomije, ali možete i taj dio unutar sučelja blago podesiti odaberete li performance način rada. Osobno sam bio zadovoljan s ovim “balansiranim” profilom tako da nisam imao potrebe za boljim performansama nego što one u startu jesu.

Nije ovo sučelje savršeno kao niti jedno drugo, a i mnogi se slažu da su potrebne neke kozmetičke promjene. Ipak, drago mi je što Xiaomi dopušta toliko visoku razinu prilagodbe istog jer to što MIUI nudi, rijetko gdje ćete pronaći.

Ipak ima stvari koje su me baš živcirale poput permanentne obavijesti da sam na vibraciji i da je uključen NFC. Razumijem odluku da te dvije obavijesti trebaju biti u statusnoj traci, ali volio bih da imam ponuđeno na izbor želim li ih imati na lijevoj strani gdje mi inače dolaze novopristigle obavijesti ili na desnoj što recimo mogu sa satom napraviti. Tako primjera radi sat može biti na lijevoj strani statusne trake ili na desnoj, ali ove dvije ikonice su tu vječno dok god ne isključite NFC ili ne uključite zvonjavu smartfona.. Opet, možda je to samo do mene i mog OCD-a, ali tražeći rješenje kako da se toga riješim, pronašao sam još mnoge koji smatraju kako te dvije ikonice ne bi trebale biti na lijevoj strani.

Općenito čitajući bilo je prigovora na reklame u sučelju koje nisam pronašao niti uz najbolju volju otvarajući apsolutno svaki skriveni dio MIUI-a, a bome to je posao od sigurno 30-ak minuta jer toliko podizbornika ćete pronaći da bih trebao napraviti upute što se sve nalazi skriveno na Xiaomijima. Da, toliko toga možete podesiti. Nema niti govora o nekom kašnjenju obavijesti, a što iz nekog razloga moram ponavljati iz generacije u generaciju jer je to još uvijek nekima bolna točka zapamćena iz prijašnjih dana.

Generalno sam zadovoljan s radom sučelja i svime što je Xiaomi napravio do sad, a uz sav taj set prilagodbi koje nudi, volio bih kad bi uključio i još te dvije sitnice.


Kamere

Najveća hardverska razlika između većeg i manjeg brata upravo je po pitanju kamera gdje jedan s drugim ne dijele apsolutno ništa osim Leica logotipa na vrlo slično dizajniranoj grbi. Ipak, softverski je mnogo toga identično, a iskustvo fotografiranja je samim tim na vrlo sličnoj razini.

Manji brat tako dolazi s primarnim 1/1.49” optički stabiliziranom 50 MP senzorom. Nema onog monstruoznog 1” senzora, no kažem, iskustvo je vrlo slično. Imamo istu postavu s još dodatnom telefoto i ultraširokokutnom lećom, s tim da je telefoto ovdje iste fokalne duljine, s 3,2x optičkim uvećanjem ili 75mm ekvivalentom kako god želite. Iza nje je mali 1/3,75” optički stabiliziran senzor, a iza 12 MP ultraširokokutne kamere krije se 1/3,06” senzor.

Sučelje kamere je identično kao i na većem bratu i u startu će vas pitati želite li fotkati Lieca Authentic ili Vibrant načinom. Osobno preferiram Vibrant opciju na ovom Xiaomiju u 99% slučajeva, pogotovo u noćnim fotografijama što ću malo kasnije objasniti.

Primarna kamera je fantastična, iako nije spektakl kao na većem modelu, da vam budem iskren kad sam greškom pomiješao fotografije jednog i drugog smartfona nerijetko sam se pitao koja je s kojim uhvaćena. U dnevnim uvjetima to je bio gotovo nemoguć zadatak za prepoznati, osim ako se predmet kojeg sam fotografirao nije nalazio u neposrednoj blizini objektiva jer bi veći senzor ipak napravio malo bolju separaciju subjekta od pozadine. No sve ostalo, boje, detalji, dinamički raspon, sve je iznimno slično i tek kad se direktno usporede s istog stajališta, tek se onda može primijetiti neka razlika.

Tako da što se tog dijela tiče, iskustvo fotografiranja je praktički identično s tim što je ovaj model lakše držati u ruci zbog drukčijeg oblika.

Telefoto kamera je u ovom slučaju također jako dobra. Ima tu Leicinu magiju, iako bih rekao da je ovdje već malo veća razlika u odnosu na top model. Svejedno, telefoto kamera je jako dobra, a i veliki je pomak na bolje u odnosu na lanjski Xiaomi 12 koji ju uopće nije imao. Sposobna je uhvatiti odlične portrete, ali o njima ćemo posebno nešto ispričati.

Ultraširokokutna kamera me iskreno blago razočarala jer dolazi bez mogućnosti fokusiranja. Uopće nisam ni razmišljao o tome da mi nedostaje dok nisam pokušao izvesti par zanimljivih fotki cvijeta na livadi. Ne znam zašto je Xiaomi odlučio da ultraširokokutnoj kameri u ovom uređaju ne treba autofokus jer ga veći brat ima, ali tako je kako je. Izuzev toga, ona je odlična, nema govora. Sposobna uhvatiti stvarno dobre fotografije, s dosta detalja i lijepim dinamičkim rasponom, ali eto, očekivao sam da će imati taj autofokus.

E sad, što se portreta tiče, tu slijedi Leicina magija i način na koji kamere hvataju boje. Tako lijepe portrete je u stanju uhvatiti da sam ih zapravo poželio i fotkati na smartfonu, ponajviše s crno bijelim 35 mm filterom s kojim sve nekako lijepo dolazi do izražaja. Fotografije imaju baš taj neki poseban štih u odnosu na običnu fotografiju uhvaćenu s primarnom kamerom. Možda je samo do mene, ali objektivno gledajući te fotografije su pune detalja i sa snažno izraženim kontrastom. Baš lijepo pogođen filter. Ako ste više za klasiku i obojane portrete, uhvatit ćete ih ili s primarnom ili s telefoto kamerom. S tim što telefoto kamera bolje kompresira pozadinu, a primarna rezultira s malo oštrijom fotografijom subjekta. Opet, jako dobar posao odrađen!

Slična je situacija i u noćnim uvjetima gdje su se kamere pokazale iznenađujuće sposobnima uzevši u obzir da ovdje ipak nije riječ o ogromnom senzoru. Izgleda da je Xiaomi jako dobro posložio te noćne načine. Nije to baš spektakl kao na 13 Pro modelu, ali je stvarno jako dobar set kamera i za ovakve uvjete. Vjerojatno ćete najviše fotografija u takvim uvjetima uhvatiti s primarnom kamerom jer je logično najsposobnija, ali i telefoto kamera ima veliki f/2.0 otvor blende tako da su teoretski mogući i noćni portreti.

Ako ste više osoba koja se voli sama fotografirati, znajte da je selfie kamera u dobrim uvjetima vrlo sposobna uhvatiti odlične selfije. No kad se malo smrači, tu do izražaja dolazi nešto malo manje sposoban senzor koji nije u stanju snimati niti 4k video. Ovo mi je došlo kao jedno iznenađenje jer zbilja to nisam očekivao od ovakvog smartfona. Svejedno, i taj video koji se snima samo u FullHD-u je dosta dobar i ako ga planirate objaviti samo na društvenim mrežama vjerojatno nitko neće znati da je niže rezolucije.

U noćnim uvjetima općenito savjetujem da fotkate s Leica Vibrant načinom rada jer sam u startu neke fotografije uhvatio u Authentic načinu i one su vidno lošije ispale. Vjerojatno zbog načina na koji je taj algoritam drukčije posložen za ta dva načina rada. Nije to sad neka zamjerka već samo mala napomena za sve vas koji ćete kupiti ovaj uređaj.

Video je pak na visokoj razini općenito, jedan od najboljih u smartfonima. Izmiješane videe s Pro modela i ovog u dnevnim uvjetima ne bih tako lako raspoznao, a razlika se tek osjeti u lošijim uvjetima gdje je Pro model logično malo sposobniji. Opet, tek malo, ali razlika se ipak da vidjeti.

Zato generalno i kažem da je iskustvo fotografiranja s ovim smartfonom i Pro modelom vrlo slično. Fotografije generalno zbog te suradnje s Leicom ispadaju jako slične i zapravo se tek primijeti u najtežim uvjetima.

Ruku na srce, Pro model ima i još jednu veliku prednost za neke, a ta je mogućnost korištenja telefoto kamere za macro fotografiju. Manji model je lišen plutajućih leća i nećete ga baš iskoristiti za takve slučajeve jednako dobro. Opet, smatram da je Xiaomi napravio odličan posao s kamerama na ovom smartfonu i vjerojatno su jedne od najboljih kamera na “manjim” smartfonima.


Baterija

Lanjski Xiaomi 12 imao je 4500 mAh bateriju, a isti je slučaj i s ovogodišnjim modelom. Očekivao sam iskreno porast od barem 100-200 mAh, ali Xiaomi je uz pomoć Qualcomma i njihovog novog Snapdragona napravio veliki pomak na bolje po pitanju autonomije.

Tako dok bi lanjski model vapio za punjačem čak povremeno i u ranijim večernjim satima, ovaj bez problema izdrži cijeli dan korištenja, pa i više od toga. Doslovno je razlika između ta dva modela nebo i zemlja.

Ono što sam iskreno očekivao je 120W punjač i na ovom modelu, ali tu je “samo” 67W u pakiranju. Nažalost, nema niti podršku za 120W punjenje, vjerojatno jer se u ovo kućište nije mogla smjestiti sva ta tehnologija koja bi sigurno omogućila to. Svejedno je punjenje vrlo brzo i za nekih 40 minuta će ga priloženi punjač napuniti od 0-100%. Za 30 minuta će već doći do 80-85%, ovisno jeste li baš startali od nule ili ste imali još par posto.

U svakom slučaju sam s autonomijom ostao jako zadovoljan i mislim da je ovo jedan od najboljih “manjih” smartfona po pitanju autonomije kojeg sam isprobao do sad. Štoviše, ne mogu se sjetiti kad sam tako dobru autonomiju imao na ovolikom smartfonu.


Zaključak

Za sve one koji traže najbolje do 1000€, Xiaomi 13 se pokazao kao odličan izbor. Najbolji je manji smartfon kojeg smo testirali do sad i generalno nas je oduševio. Kao i svaki drugi smartfon, nesavršen je i ima tih nekih sitnica koje će mu neki prigovoriti.

Prvenstveno to je selfie kamera koja je mogla biti bolja, ali nipošto ne možemo reći da je loša već samo odskače od ostatka kamera. Na sitne softverske probleme nećemo previše prigovarati jer su one prisutne na apsolutno svim uređajima u ovoj fazi testiranja, a i kako stvari stoje, ovaj Xiaomi bi trebao imati 3 godine većih nadogradnji i još jednu dodatnu sigurnosnih, no to nismo u potpunosti potvrdili.

Realno je Xiaomi najviše truda uložio u sam hardver i on je doveden gotovo do savršenstva. Kamere su fantastične i među najboljima na tržištu, a što je dodatno zapečaćeno suradnjom s Leicom. Subjektivno izgleda vrhunski, a s čime se slažu i mnogi slučajni prolaznici. Iznimno je kvalitetno izrađen i konačno je došao s IP68 certifikatom kojeg je Xiaomi godinama zaobilazio.

Nema više problema ni s proximity senzorom, barem kad su pozivi u pitanju, a i softver je optimiziran značajno tako da ga je pravi gušt bio koristiti posljednjih tjedana.

Kao šlag na tortu, Xiaomi u pakiranju isporučuje i 67W punjač i zaštitnu maskicu, a uz ovaj uređaj ćete dobiti i YouTube Premium u trajanju od 3 mjeseca besplatno kao i 2TB na Google Driveu i popratnim servisima kroz 6 mjeseci. U nekim akcijama se čak isporučuje i s bežičnim slušalicama Redmi Buds 4 Pro, a samim tim ovo je paket za kojeg se uz svo poskupljenje svih mogućih cijena isplati izdvojiti 900€ jer za te novce teško da ćete bolje proći.

Za aktualnu ponudu svakako savjetujemo da ispratite mi.hr jer se kod ovlaštenog distributera ovi uređaji daju pronaći uz zbilja odlične poklon pakete.

Video recenzija