OnePlus 3 - Recenzija

OnePlus 3 Recenzija

Treći po redu ubojica flagshipa, OnePlus 3, stigao je u naše ruke. Za upola manju cijenu nudi sve što nude najveći, a da pritom nimalo ne zaostaje u bilo kojem pogledu. Snapdragon 820, nevjerojatnih 6 GB RAM-a, čak 64 GB interne memorije, 3000 mAh baterija i 16 MP kamera, upakirani su u izvrsno i tanko metalno kućište, po cijeni od samo 399 eura. 

OnePlus je jedna od rijetkih kineskih kompanija koje su u vrlo kratkom roku postale popularne izvan matičnog tržišta. Recept je naizgled jednostavan - proizvedi uređaj vrhunskih karakteristika i prodaj ga po upola manjoj cijeni od konkurencije. Ništa lakše. Nećemo sad ulaziti u dubinu istražujući kojom alkemijom OnePlus postiže ovako niske cijene, jer to rade i neki drugi kineski proizvođači, no njihov uspjeh se u konačnici ne može mjeriti s uspjehom OnePlusa.

Razlozi za ovakav uspjeh ponajprije leže u dobro osmišljenoj marketinškoj i PR kampanji, koju je u vrijeme lansiranja prvog OnePlus One modela popratio praktički cijeli svijet, barem kad govorimo o medijima koji pokrivaju tehnološki sektor. Sami uređaji su se kasnije pokazali kvalitetnima i pouzdanima, odnosno ispunili su očekivanja u sferi omjera uloženog i dobivenog. Naravno, imali su i svojih mana, ali s obzirom na cijenu, malo je prostora ostalo za prigovore.

Kad govorimo o najnovijem, OnePlus 3 modelu, treba naglasiti da je u odnosu na prva dva sazrio u nekoliko segmenata, te da kao takav sada zaista nudi izvrstan omjer uloženog i dobivenog, dovodeći u pitanje logiku i svrhu kupnje dvostruko skupljih uređaja koji u principu nude isto. Naravno, tu su i sitnice po kojima se od njih razlikuje, čime ćemo se pozabaviti u ovom tekstu, kao i svim ostalim detaljima, te dojmovima koje je na nas ostavio.

U uvodu još valja napomenuti da je OnePlus napokon odbacio sustav prodaje putem pozivnica, dakle OnePlus 3 se može kupiti izravno iz njihovog web shopa, čime je u startu eliminirao i konkurenciju. S obzirom da cijena za EU iznosi 399 eura (besplatna dostava), upitno je koliko ga neovisni web shopovi imaju interesa prodavati. Naš primjerak je stigao iz Poljske, gdje se nalazi jedno od EU skladišta OnePlusa, a putovao je desetak dana.

Dopuna 04.07.2016. Upravo je objavljeno da stiže nadogradnja softvera koja rješava bugove i agresivni RAM managment.

GLAVNE KARAKTERISTIKE







Dimenzije

152,7 x 74,7 x 7,4 mm







Masa

158 grama







Zaslon

5,5" AMOLED 1080p, 401 ppi, Gorilla Glass 4







SoC

Qualcomm Snapdragon 820







CPU

2x Kryo 1,6 GHz + 2x Kryo 2,15 GHz







RAM

6 GB







Interna memorija

64 GB







Micro SD

Ne







Povezivanje

WiFi, WiFi Direct, WiFi Hotspot, A-GPS, Bluetooth, NFC, USB-C







Brzo punjenje

Da







Bežično punjenje

Ne







OS

Android 6.0 Marshmallow







Kamera

16 MP, f/2.0, 4K, OIS







Prednja kamera

8 MP, f/2.0







Baterija

3000 mAh







Cijena

399 eura










PREDNOSTI

NEDOSTACI










Metalno kućište i kvaliteta izrade

Vrlo klizavo kućište







Najjači dostupan hardver

Moguć bug sa zvukovima obavijesti







Vrhunski zaslon

Nema utor za memorijske kartice







Performanse i brzina sučelja

Agresivni RAM managment







Iznimno brz i precizan čitač otisaka prstiju








Brzo punjenje








Cijena








Dizajn, kućište i rukovanje


IMG_6594

Iako se ni prvim dvama modelima ne može spočitati loša kvaliteta izrade, treći po redu OnePlus ipak dolazi kompletan i po tom pitanju. Jednodijelno aluminijsko kućište jednostavno je nešto što zaokružuje cijelu priču. Lani smo vidjeli da je dvojka imala metalni rub i odvojivi stražnji poklopac, a cijeli uređaj je bio prilično bucmast (9,9 mm). OnePlus 3 sada dolazi u kućištu debljine 7,4 milimetra, čime ravnopravno stoji uz bok najpopularnijim imenima.

U samu kvalitetu izrade kućišta uvjerit ćete se već prilikom prvog susreta. Djeluje prilično čvrsto i moćno, premda je aluminij dosta klizav. Isto tako ćete odmah primijetiti da vas OnePlus 3 podsjeća na neke druge uređaje, a prvi će vam na pamet pasti HTC-ovi modeli zbog dizajna antenskih traka na poleđini, a mada pomalo baca i na iPhone 6/s.



Dakle, dizajn nije originalan, no to od jednog kineskog proizvođača nismo ni očekivali. Ipak, to ne znači da uređaj ne izgleda atraktivno, dapače. Nije toliko atraktivan kao Samsung Galaxy S7 Edge, ili neki drugi uređaj sa zakrivljenim zaslonom, ali mnogima bi mogao izgledati elegantnije od HTC-a 10, jer zbog tankoće kućišta to zapravo i je.

Ono što OnePlus uređaje razlikuje od većine Androida je fizička tipka za utišavanje, odnosno odabir profila (normalno, tiho i prioritet), slično kao na iPhoneu. Iako mnogi bez ove tipke uredno preživljavaju, treba jasno reći da je ona ovakva koncepcija jednostavnija za rukovanje od bilo kojeg vida podešavanja unutar izbornika, i kad se jednom priviknete, povratak na staro može biti bolan.



Na dnu imamo USB-C utor, 3.5 mm audio utor i vanjski zvučnik. Na desnom boku tipku za uključivanje i ladicu za (nano) SIM kartice, dok je na lijevom dvodijelna za podešavanje glasnoće i već spomenuta fizička tipka za utišavanje, odnosno odabir profila.

Stražnja strana je jako lijepa aluminijska ploha, ali istovremeno i klizava, tako da morate biti svjesni da uređaj vrlo lako može skliznuti iz ruke i ispasti na pod. Ukoliko dolazite s nekog drugog uređaja, ovo će vam biti popriličan problem, i vrijeme privikavanja će potrajati dosta dugo. Jasno, rješenje je nabavka barem silikonske maske koja na ebayu košta oko jednog dolara, a ako malo dublje posegnete u džep, možete dobiti neku od originalnih maski s teksturom bambusa, kevlara i sl.

Zaslon


Dijagonala zaslona od 5,5 inča kod OnePlusa je tradicija, no ono što je ove godine drukčije je tehnologija izrade istog. Ako zanemarimo OnePlus X, koji je kategorija za sebe, OnePlus 3 je prvi OnePlus koji dolazi s AMOLED-om. Dakle, trend prelaska s LCD-a na AMOLED nije zaobišao ni ovog proizvođača. Ako je suditi po OnePlusu 3, ova odluka se pokazala kao pun pogodak.
Prikaz i kontrast su vrhunski, a što se tiče boja, uvijek će se naći netko kome neće odgovarati. Treba podsjetiti da AMOLED izvrsno prikazuje tamnije boje, a novije generacije su uspjele poboljšati i bijelu, koja je na starijima u pravilu predstavljala problem.

Generalno, zaslon OnePlusa 3 možemo usporediti sa Samsungovim Super AMOLED-ima iz 2015. godine, a znamo da su oni općenito već nekoliko godina ispred vremena. U izravnoj usporedbi s Noteom 5, vidljiva je vrlo mala razlika koja se najviše očituje u odsjaju, što je praktički zanemarivo, dok ovogodišnji Samsungov zaslon na S7 ipak djeluje još malo upečatljivije. Naravno, ove razlike nećete primijetiti na prvi pogled, već tek nakon što dulje koristite jedan, pa onda nakon nekog vremena pređete na drugog. Ono što se pokazalo posebno dobrim je čitljivost na suncu, koja je bolja nego kod Notea 5. Zato se OnePlus 3 ovoga ljeta nameće kao idealan partner na plaži.

OnePlus 3 ekran na suncu

Eventualna digresija je rezolucija, koja ovdje iznosi «samo» 1920 x 1080 točaka, što daje gustoću od 401 ppi. No budimo realni, to je više nego dovoljno čak i oku sokolovom, a malo će biti samo onima koji vječno prigovaraju, ili pak u slučaju da ga imate namjeru koristiti u VR uređajima.

Na kraju recimo da usprkos činjenici što koristi Gorilla Glass 4 zaštitni sloj, zaslon OnePlusa 3 dolazi presvučen zaštitnom folijom. Ovo ne mogu protumačiti drukčije nego kao nekakvu tradiciju kad su kineski proizvođači u pitanju. Istina, dodatna zaštita nije na odmet, ali ova folija je prilično šlampavo napravljena. Iz nekog razloga je vidljivo uska i ostavlja milimetar praznog prostora sa strane, što mi je odmah upalo u oko, pa sam ju zato odmah i skinuo.

Hardver, performanse i povezivanje


Jedna od najvažnijih značajki svih OnePlus modela (osim OnePlus X-a), je ugradnja najnovijeg i najjačeg dostupnog procesora. Istina, lani je smo vidjeli kako su ove stvari relativne, jer je zbog pregrijavanja Snapdragona 810, OnePlus svome odlučio smanjiti takt, pa do pregrijavanja nije ni dolazilo, za razliku od konkurentskih uređaja s istim procesorom.

Ove godine priča je dijametralno suprotna, dakle imamo istinski jedan od najjačih procesora na tržištu
(uz Samsungov Exynos 8890), koji dolazi s prilagođenim Kryo jezgrama i nema ih osam, nego četiri, što naravno, nije nikakav problem. Za one malo manje informirane, Snapdragon 820 smo već upoznali u HTC-u 10, LG-u G5, Xiaomiju Mi 5, a pogoni i određene verzije Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Sad kad smo utvrdili da imamo praktički najbolji procesor na tržištu, možemo prijeći na divljenje nenormalno velikoj količini RAM-a. Dakle, OnePlus 3 je prvi uređaj na našem testu koji donosi čak 6 GB radne memorije, što svakako treba zabilježiti. Znači, ako vam je 4 GB RAM-a malo, a toliko imaju trenutno najjači Androidi, OnePlus 3 će zadovoljiti i vaše najperverznije želje kad je multitasking u pitanju. Barem u teoriji.

Screenshot_20160628-161334 Screenshot_20160628-161418

Naime, usprkos pozamašnoj količini RAM-a, OnePlus se odlučio na agresivan RAM managment, moment kojeg smo već upoznali i na pojedinim Samsungovim modelima. Sustav ne dozvoljava veću količinu aktivnih aplikacija u memoriji, pa ih jednostavno ubije, nakon čega je potrebno njihovo ponovno pokretanje. Samo po sebi se odmah nameće pitanje čemu onda tolika količina radne memorije kad ju uređaj ne može upotrijebiti? Štednja energije kao službeno objašnjenje nije baš uvjerljivo, jer i ponovno pokretanje aplikacija iziskuje potrošnju energije.
No, bez brige, ekipa iz OnePlusa je prihvatila kritike i obećala brzu nadogradnju koja bi ovo trebala ispraviti.

Obrada grafički zahtjevnijih radnji ovdje uživa još veću brzinu nego kod konkurentskih modela s istim procesorom, jer za razliku od njih ne mora opsluživati QHD zaslon, već «samo» 1080p. Oni kojima benchmark testovi nešto znače, bit će više nego zadovoljni, budući da je ovo praktički prvi uređaj koji na AnTuTu prelazi brojku od 140.000.

Ono što kupci i dvostruko skupljih uređaja sanjaju je veća količina interne. Primjerice, Galaxy S7 i HTC 10 u osnovnom modelu nude 32 GB, što se na kraju svodi na oko 25 dostupnih. Ukoliko želite 64 GB, morat ćete izdvojit još novca, dok OnePlus 3 to nudi u startu. Digresija je utor za memorijsku karticu kojeg nema, no to vjerojatno neće biti problem s obzirom na velikodušnu ponudu osnovnog prostora za pohranu.

Prijem signala i telefonski razgovor odvijaju se ugodno, a zvučnik slušalice je dovoljno glasan. Možda nije na razini Samsungovih top modela, ali im je vrlo blizu. Kao i svaki «Kinez», OnePlus 3 donosi dva utora za SIM kartice i oba su nano formata. Za vanjski zvučnik možemo reći da je prosječan, odnosno da odgovara većini drugih top modela koji ga imaju smještenog na donjem rubu kućišta.

Podržan je LTE Cat 6. standard, dakle maksimalne brzine prijenosa podataka do 300 Mbps u downloadu. Uz uobičajeni WiFi, imamo Bluetooth 4.2, DLNA i već spomenuti USB-C, ali nažalost samo s USB 2.0 brzinama prijenosa podataka, usprkos Androidu 6.0. Tu je i NFC koji podržava sve protokole, ali nije podržan USB OTG.

Na kraju recimo da EU verzija uređaja, dakle ona koju naručite s EU web shopa, podržava sve 3G i 4G frekvencije, uključujući inače problematični LTE band 20, koji radi na spektru od 800 MHz.

Softver i sučelje


OnePlus 3 za softverski temelj koristi Android 6.0 Marshmallow. Iako deklarativno donosi tzv. OxygenOS nadogradnju sučelja, ona nije ništa drugo do obični stock Android kakvog viđamo na Nexus uređajima, uz sitnije dodatke kao npr. nekolicina gesti i tzv. Shelf. Još smo lani na OnePlus 2 mogli vidjeti da se radi o krajnje lijevom početnom zaslonu koji se ponaša kao sažetak važnijih informacija i prečica aplikacija koje najčešće koristite, te kontakata koje najčešće pozivate.

Jedan od dodataka su geste na zaključanom zaslonu koje mogu otvarati određene aplikacije, no to smo već mogli vidjeti na mnogim drugim uređajima. Ono što će vam vjerojatno biti zanimljivije je dvostruki dodir za buđenje zaslona. Zgodna stvarčica koju smo upoznali na mnogim drugim ali pored ovako dobrog čitača otisaka prstiju odmah ispod zaslona, polako gubi na smislu.

size="medium"

Već je rečeno da je sučelje zapravo stock Android, no OnePlus je uskočio s još jednim svojim dodatkom. Moguće je koristiti i kapacitivne, i softverske tipke, te im po želji mijenjati raspored, što može biti jako zgodno ako ste lijevak ili se jednostavno navikli na određene pozicije.

Uz najmoćniji procesor današnjice i najviše radne memorije u jednom smartfonu, čisti Android dođe kao «kec na desetku» jer sam po sebi jamči iznimno brzo i fluidno sučelje. Moram priznati da je razlika u brzini otvaranja pojedinih aplikacija u odnosu na Note 5 vidljiva golim okom. Tako se Gmail nakon klika na obavijest otvara praktički trenutno, a ništa lošija situacija nije ni kod drugih aplikacija. Moguće je da se moj Note 5 vremenom usporio, ali kad sam ga prvi put aktivirao, ne sjećam se da je ovako brzo otvarao Gmail.

Ova idila prestaje u trenutku kad počnemo razgovarati o nadogradnjama softvera. Vidjeli smo da je lanjski model, usprkos obećanjima o brzoj reakciji, nadogradnju na Marshmallow dobio tek prije nekih mjesec dana, čime se OnePlus svrstao među najneodgovornije proizvođače po tom pitanju. Upravo zato nemamo previše razloga vjerovati da će situacija s OnePlus 3 značajnije popraviti. No ipak, s obzirom da je OnePlus u svojoj trećoj generaciji općenito pokazao zrelost, postoji tračak nade da će kompanija ovoga puta dati sve od sebe i na ovom polju.

columns="4" size="medium"

Ovdje imam potrebu navesti i ozbiljan problem kojeg sam iskusio. Uređaj s inicijalnom verzijom softvera je u jednom trenutku iz nepoznatog razloga prestao ispuštati zvukove obavijesti pa sam u nekoliko navrata propustio i nekolicinu važnih mailova i ostalih poruka. U postavkama zvukova, kojeg god da sam odabrao, uređaj je odgovorio šutnjom, iako je su sve bile podešene na maksimum. Neki korisnici su prijavljivali isti problem s pozivima, no na mom primjerku toga nije bilo. Stvar se riješila nakon ponovnog pokretanja, ali i dalje ostaje gorak okus ustima jer ne znam kad će se ovo sljedeći put dogoditi. Iskreno se nadam da će prva sljedeća nadogradnja kvalitetno riješiti ovu situaciju.

Kamera


Kao što je iz specifikacija vidljivo, OnePlus 3 donosi 16 MP kameru koja svojim senzorom i karakteristikama zaslužuje mjesto među najboljima. No, budući da smo svi mi vremenom postali prilično sitničavi, bez većih problema ćemo naći i minimalne razlike čak i među najsličnijima. Vidjeli smo da i uređaji kao što su Samsung Galaxy S7/S7 Edge, HTC 10, LG G5 ili iPhone 6s/6s Plus, nude različite doživljaje kad je kad su kamere u pitanju, iako u osnovi razlike među njima nisu ne bi trebale biti presudne naravi. Upravo tako ni OnePlus 3 nije izuzetak.

Kamera ovog modela dolazi sa Sonyjevim IMX289 i otvorom blende f/2.0. Iako se ne radi o najnovijem senzoru, on je ipak u stanju osigurati izvrsne fotografije, dostojne jednog top modela. Ipak ona sitnica koja se u konačnom rezultatu vidi je manji otvor blende. Naime, f/2.0 nije u mogućnosti izravno konkurirati većim otvorima kao što su f/1.7 ili f/1.8, kakve nalazimo kod Samsunga i LG-a. Ovo je razlog zašto će noćne, kao i fotografije snimljene općenito u lošijim uvjetima – ispasti nešto lošije, a to ste mogli vidjeti i u izravnoj usporedbi s LG-em G5.



S druge strane, u idealnim uvjetima situacija je gotovo identična, osim što će OnePlus 3 malo zasititi boje, a mnogima bi tek to moglo više odgovarati. Dinamički raspon je sasvim dobar i rijetko ćete se naći u situaciji da vam baš zatreba HDR opcija. Kod videa isto vidimo da je pun detalja i kao takav odgovara najvišim standardima, dok optička stabilizacija izvrsno odrađuje svoju zadaću.

Sučelje kamere je ponovo temeljeno na gestama, što zna biti prilično nezgodno. Često se dogodi da izaberete krivu opciju ili način snimanja, no od pomoći može biti tipka u gornjem lijevom dijelu zaslona koja otvara izbornik s tim istim opcijama. Uz automatski način (foto), ponuđen je i ručni, koji omogućuje podešavanje ISO vrijednosti, mjerenje svjetla, ekspoziciju i brzinu zatvarača. Tu je još i panorama, Time-lapse i snimanje usporenog videa.

Na kraju možemo zaključiti otprilike isto kao i kod zaslona. Kamera je vrhunska, iako ne izravno usporediva s predvodnicima u klasi. No s obzirom na razliku u cijeni, mjesta prigovorima nema, dapače, jer kamere na Samsungu, LG-u, HTC-u ili iPhoneu definitivno ne vrijede razlike u cijeni ako ih usporedimo s kamerom ovog uređaja.



Selfie:

IMG_20160703_171044

Fotografije u punoj rezoluciji pogledajte ovdje.

1080p video:



4K video:

[responsive_youtube FseUbyUbOTQ]

Baterija i autonomija


3000 mAh je već neko vrijeme standard na 5,5'' uređajima. Ovaj kapacitet je u pravilu dovoljan za jedan dan intenzivnog korištenja, ali ništa više od toga. Vidjeli smo da neki drugi uređaji iz ove kategorije nude i nešto više, no ovdje to nije slučaj. Za OnePlus 3 možemo reći da je autonomija jednostavno – prosječna, dakle ne i razočaravajuća, kao što su neki to već konstatirali. Naravno, i meni je prvi dan baterija trajala samo par sati, jer je logično da ću se s novim uređajem više igrati i da ću mu vaditi dušu, ali kad su se strasti smirile i razum preuzeo kormilo, ispostavilo se da se baterija ponaša možda 10-15% slabije nego na Noteu 5, što je i dalje zadovoljavajuće.

Za sve one koji brinu da će ovo biti problem, potrebno je naglasiti da OnePlus 3 podržava brzo punjenje. Prilikom službene najave uređaja mogli smo čuti da će priloženi punjač praznu bateriju do čak 60% kapaciteta napuniti za 30 minuta, i to se u praksi pokazalo točnim. Moguća su odstupanja od minute, dvije, no tvrdnja definitivno drži vodu. Ako ste ipak malo odgovorniji i ne dopustite da vam se baterija isprazni do kraja, vjerojatno ćete uređaj priključiti na punjač kad kapacitet padne na 15%. U tom konkretnom slučaju, u sljedećih 10 minuta indikator će pokazivati 32%, nakon 15 minuta 44%, za 30 minuta 72%, za 45 minuta 94%, a za 100% će joj trebati 66 minuta. Imajte na umu da ovako brzo punjenje radi isključivo s priloženim punjačem.

Zaključak


 

OnePlus 3 recenzija zakljucak

Prvi OnePlus (One) nije me se previše dojmio, dok sam dvojku lani kupio i koristio ju nekoliko mjeseci. No i ona je imala nemalu količinu mana i nije se mogla izravno nositi s tadašnjim top modelima, posebice ne sa Samsungom Galaxy S6 ili LG-em G4. Ove godine pak svjedočimo drastičnim poboljšanjima u svim segmentima, pa tako za treći po redu OnePlus možemo reći da je napokon sazrio.

OnePlus je ove godine ponudio potpuno metalno, te vrlo tanko i elegantno kućište. Iako ne djeluje originalno, tj. ima dosta sličnosti s mnogim postojećim uređajima na tržištu, OnePlus 3 ukupno djeluje kvalitetno i odlično leži u ruci. OnePlus ne eksperimentira novotarijama kao što je npr. modularnost, niti ne ubacuje posebne trikove koje drugi proizvođači forsiraju i troše ogromne svote za marketing kako bi kupcima objasnili da im je upravo ta njihova inovacija prijeko potrebna.

OnePlus 3 je smartfon koji ne donosi ništa revolucionarno i ne izgleda posebno atraktivno, ali je zato sve što nudi na svom mjestu, izrađeno iznimno kvalitetno i uređaj je u cjelini kompletan. Neki će primijetiti da nije vodootporan, što je svakako minus u usporedbi s Galaxyjem S7/S7 Edge, no ne i ako pogledamo ostale ovogodišnje top modele.

Vidljivo je da je OnePlus ovoga puta odigrao na sigurno ponudivši najbolji dostupan hardver i pritom malo pretjerao s količinom RAM-a, koja bi eventualno imala smisla da nije prisutan agresivni RAM managment. Nadamo se da će ovo biti ispravljeno prvom sljedećom nadogradnjom kao i problemi sa zvukovima obavijesti.

Iznimno brz i precizan čitač otisaka prstiju od vas jednostavno traži da ga koristite, a izvrsni AMOLED zaslon da ga neprestano gledate. Iako nije na razini Samsungovih top modela iz ove godine, za dvije je klase bolji od lanjskog na OnePlus 2.

Skoro čisti Android će svakako odgovarati većini, jer uz vrhunski hardver jamči najveću moguću brzinu i fluidnost sučelja. Isto tako će vam se svidjeti i par dodataka koje Google u svojim Nexusima ne nudi, među kojima svakako treba izdvojiti fizičku tipku za odabir profila.

Za kameru smo vidjeli da je izvrsna, iako ne izravno usporediva s najboljima u klasi, no taj «nedostatak» možemo opravdati osjetno nižom cijenom uređaja. Iskreno, za 300 eura manje, svakako bih pretrpio mrvicu tamnije noćne slike.

Dakle, za 399 eura (oko 3000 kuna), dobivate istinski top model koji ni po čemu ozbiljnom ne zaostaje za Samsungom Galaxy S7 (osim otpornosti na vodu), HTC-om 10 ili LG-em G5. Ovo možda zvuči pretenciozno, ali kad realno pogledate, uistinu je tako. Naravno, subjektivni dojmovi će uvijek presuditi i tako će se nekom možda svidjeti LG-eva modularnost, Samsungov zakrivljeni zaslon (koji je meni osobno dosta nepraktičan) ili HTC-ovo ime. Poanta je u tome da ovaj uređaj, objektivno, za skoro upola manju cijenu nudi otprilike isto.

Eventualni problemi bi se mogli očitovati u ostvarivanju prava na jamstvo, jer ako se uređaj pokvari, ili mu treba zamjenski dio, sve ćete morati odraditi online s OnePlus podrškom, koja se raštrkala bespućima Unije. Ako pogledamo sa svjetlije strane, barem ga nećete morati slati u Kinu, što je slučaj s mnogim drugim uređajima kupljenim u web shopovima, makar i onima koji se hvale EU skladištima.

Video recenzija


[responsive_youtube i4u0mcMraIE]